Wymieniamy zalety i wady szkieletowego domu
Budowanie domu szkieletowego to dla wielu osób jeszcze nowość. Tymczasem dom z konstrukcją drewnianą ma wiele zalet, z których nie każdy zdaje sobie sprawę. Jest ich tak dużo, że trudno nawet wskazać wady takiego budownictwa. Warto więc zapoznać się z technologią, zobaczyć taki dom “na żywo”, najlepiej tak, który stoi już od kilku czy kilkunastu lat i wybrać wyspecjalizowaną firmę, która wykona zarówno projekt, jak i wszystkie prace na budowie.
Żeby jednak nie być jednostronnym, wymienię wady budownictwa szkieletowego:
- Trzeba wybrać dobrą firmę. Jeśli budynek zostanie zbudowany niezgodnie z zasadami obowiązującymi podczas powstawania domu z drewna, nie będzie trwały. Zastosowanie złej jakości drewna, źle położone ocieplenie lub nieprawidłowe ułożenie folii paroizolacyjnej może spowodować złą wentylację czy korozję biologiczną drewna. Dlatego korzystajmy z usług tylko wyspecjalizowanej firmy, takiej jak http://www.domyjuhas.pl/
- Trzeba mieć zapas gotówki “na już”. Dom powstaje bardzo szybko i jest jednorazowym wydatkiem, którego nie da się rozłożyć w czasie.
- Jeśli zdecydujemy się na elewację drewnianą (ale nie musimy!), trzeba ją regularnie konserwować, czyli średnio co 5 lat. Chyba że użyjemy droższego drewna egzotycznego. Ale równie dobrze można zastosować tradycyjne tynki.
- Dom taki trudniej odsprzedać, ale tylko dlatego, że w naszym kraju ludzie jeszcze boją się tej technologii. Niepotrzebnie.
A teraz zalety. Jest ich znacznie więcej:
- Dom powstaje szybciej, także z elementów gotowych, niższe są też koszty budowy. Poza pracami nad fundamentami nie są wymagane przerwy, nie trzeba też przejmować się pogodą.
- konstrukcja jest lekka, na budowie nie trzeba korzystać z ciężkiego sprzętu. Lżejszy fundament to też oszczędność czasu i pieniędzy.
- Dom łatwo przebudować lub rozbudować.
- Ściany zewnętrzne są cieńsze, przy zachowaniu takich samych parametrów izolacyjnych, a przez to zmniejsza się koszt metra kwadratowego powierzchni użytkowej.
- Materiały konstrukcyjne są naturalne, nie zawierają toksycznych substancji.
Dom jest znakomicie izolowany, bardzo ciepły zimą, chłodny w środku latem. Ogrzewamy jedynie powietrze, a nie także mury.
Może to Ci się spodoba
Elektronarzędzia – jak i gdzie kupić, żeby nie żałować?
Dobre jakościowo elektronarzędzia to niewątpliwie dość istotny wydatek, o czym wie każdy ich użytkownik. Dobry sprzęt w formie całego zestawu może nas kosztować nawet w granicach 2-3 tysięcy złotych. Skompletowanie
Jak poprawnie przeprowadzać osuszanie budynków?
Zarówno w starych, jak i w nowych budynkach może się pojawić wilgoć. Przyczyn występowania wody w murach jest bowiem wiele. W zależności od przyczyny podejmuje się odmienne działania. Sprawdźmy, jak
Elewacje drewniane – elegancja i ekologia
Budowa nowego domu to dla wielu spełnienie marzeń z dzieciństwa. Każda kobieta marzy o bezpiecznym schronieniu, przed którym będą mogły bawić się szczęśliwe dzieci, a mężczyzna – wiadomo, od zawsze
Zostaw odpowiedź
Only registered users can comment.
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!