Lamele ścienne jako element dekoracyjny: Jak nadać pomieszczeniu nowoczesny charakter?

Lamele ścienne jako element dekoracyjny: Jak nadać pomieszczeniu nowoczesny charakter?

Współczesne koncepcje aranżacyjne są niesamowicie zaskakujące, nieoczywiste i często zakrawają na futurystyczne. Z zaciekawieniem przyglądamy się inspiracjom w katalogach znanych projektantów, czerpiemy pomysły z gotowych propozycji dostępnych w internecie, by stworzyć własne, niepowtarzalne oraz ponadczasowe rozwiązania. Lamele ścienne są tym uniwersalnym elementem wystroju wnętrz, który pomoże w wyczarowaniu ponadczasowych, tradycyjnych, lecz jednocześnie ekstrawaganckich akcentów aranżacyjnych, jakie będą cieszyć oko przez długie lata. Jak zastosować lamele ścienne, aby uzyskać efekt rodem z salonów najwyższej klasy?

Unikalny efekt do każdego wnętrza

Nie istnieje jedna pisana zasada, w odniesieniu do której powinniśmy ulokować lamele ścienne w ściśle określonym pomieszczeniu. To od naszych upodobań oraz finezji zależy, w jakiej części mieszkania zagości ten oryginalny dodatek. Lamele ścienne z powodzeniem zastosujesz w miejscach o najróżniejszym przeznaczeniu: w pokoju dziennym, sypialni, salonie czy w kuchni – dosłownie wszędzie! Pokuś się na nietuzinkowe zestawienia, w których wykorzystasz wszelkie zestawienia lameli. Możesz ulokować je w wybranych przestrzeniach pionowo, poziomo, pod wyznaczonym kątem, umiejscowić pojedynczo, w parach bądź w większych grupach! Bez jakichkolwiek ograniczeń! 

Pomieszczenie zaaranżowane na Twoich zasadach

Ukochane pomieszczenie zaaranżowane wedle własnego pomysłu? Dlaczego nie? Dopasowywanie nieoczywistych rozwiązań do własnych preferencji wnętrzarskich gwarantuje niegasnącą satysfakcję, napawa optymizmem, pomaga poczuć się swobodnie we własnych czterech ścianach albo rozwinąć skrzydła w miejscach, w których pracujemy na co dzień. Nie ograniczaj się do gotowych aranżacji, daj się ponieść wyobraźni i stwórz autorski projekt od „A” do „Z”.  

Lamele ścienne – nieograniczona moc możliwości

Niezwykły dodatek aranżacyjny, jakim są lamele ścienne, pełni nie tylko funkcję stricte dekoracyjną, ale w wielu przypadkach okaże się także rozwiązaniem praktycznym. Nowoczesne lamele ścienne sukcesywnie mogą być stosowane na przykład w pionowo skomponowanych grupach, tworzących wyraziste, śnieżnobiałe bądź barwne aranżacje, idealnie wydzielające fragmenty pomieszczenia. Jaką część pokoju bądź określonego miejsca wyznaczyć? Podziel salon na sekcje wedle własnych upodobań oraz preferencji. Nie potrzebujesz wówczas drzwi ani zastępujących je: rolet, zdobnych girland, finezyjnych sznurków, starodawnych zasłon, które już dawno odeszły do lamusa.  

Do wyboru, do koloru!

W zależności od tego, w jakim stylu aranżujesz swoje pomieszczenia, a także od tego, czy będziesz spędzać w nich czas w pojedynkę, z bliskimi, czy przygotowujesz cztery kąty dla dzieci, albo też klientów w swojej firmie, pokuś się na lamele w różnych kolorach, stworzone z wybranego przez Ciebie drewna. Lamele sufitowe oraz ścienne okażą się perfekcyjnym rozwiązaniem wówczas, gdy planujesz optycznie powiększyć swoje cztery kąty. Wystarczy, że zadbasz o to, by były ulokowane poziomo bądź pod kątem, a wtedy zyskujesz pewność, iż ten dodatek zdziała wizualne cuda! Jak to się dzieje? Poziome pasy zawsze słynęły z tego, że optycznie „wydłużały”, jak również „wyszczuplały” wszystkie powierzchnie, na których się znalazły i tak rzecz ma się też w tym przypadku. Jeżeli pragniesz zwiększyć pożądany efekt, natenczas zadbaj o to, by wybierane przez Ciebie modele prezentowały jak najjaśniejsze barwy. 

Artykuł partnera.

 

Previous Jak skutecznie zaplanować budżet na budowę domu? Sprawdź nasz przewodnik
Next Jak zaoszczędzić na materiałach budowlanych

Może to Ci się spodoba

Aranżacja wnętrz 0 Comments

Jak urządzić mieszkanie w stylu rustykalnym? Praktyczne porady!

Szukasz sposobu, aby nadać swojemu mieszkaniu przytulnego i urokliwego charakteru? Styl rustykalny może być idealnym wyborem! Inspirowany pięknem natury i życiem na wsi, ten estetyczny styl wnętrz jest znany ze

Aranżacja wnętrz 0 Comments

Moda na jakość – sypialnia PIAGIO II

Świadomi wartości jaką daje zdrowy sen i płynąca z niego regeneracja szukamy azylu, który pozwoli nam odizolować się od panującego zgiełku i ułatwi obcowanie z jakością i pięknem. Łatwo stworzyć

Aranżacja wnętrz 0 Comments

Jakie meble do przedpokoju są niezbędne?

Aby każdy przedpokój był funkcjonalny, konieczne jest posiadanie odpowiednich mebli. Obejmuje to wieszak na płaszcze lub wieszaczki do kurtek i szalików, a także półki lub szafki. Przedpokój to miejsce, do

0 Comments

  1. Gąszcz przepisów, wysokie składki ZUS, utrudniony dostęp do kredytów - wszystko to utrudnia. Dodatkowo strach o to, czy biznes będzie się mógł sam utrzymać.

Zostaw odpowiedź

Only registered users can comment.