Oszczędność i nowoczesny design – panele na podczerwień
Podjęcie rozsądnej decyzji o sposobie ogrzewania własnego domu lub powierzchni biurowej, której jest się właścicielem, to bardzo ważna kwestia, od której zależy komfort oraz późniejsze koszty eksploatacyjne. Na szczęście, dzisiejsze innowacyjne rozwiązania technologicznie dają duże możliwości wyboru. Warto więc poznać je wszystkie – ich wady oraz zalety, aby móc stwierdzić, który rodzaj ogrzewania będzie najbardziej optymalny. Jedną z najnowszych metod w tym zakresie jest innowacyjne ogrzewanie na podczerwień. Czym się charakteryzuje i jakie płyną z niego korzyści dla mieszkańców domu i ich rodzinnego funduszu albo dla pracowników biura? Warto się tego dowiedzieć.
Jak działa ogrzewanie na podczerwień?
Urządzenia, które służą do ogrzewania pomieszczeń na podczerwień, emitują promienie, czyli fale podczerwone, podobnie jak słońce. Są one odczuwane na skórze człowieka jako przyjemne ciepło, dokładnie tak, jak dzieje się to w gorące, słoneczne dni. Nie są jednak widoczne gołym okiem. Temperatura sterowania jest za pomocą termostatów, które należy zamontować w każdym pomieszczeniu. To bardzo wygodny sposób na to, aby zapewnić optymalny komfort osobom, które przebywają w danym wnętrzu oraz rozsądnie ograniczyć koszty ogrzewania. Wystarczy zaprogramować termostat na wybraną temperaturę, aby urządzenie samoczynnie ją regulowało – ogrzewanie włącza się, gdy temperatura spada poniżej ustawionej, albo wyłącza, jeśli w pomieszczeniu staje się zbyt gorąco.
Wykorzystanie energii podczerwieni do ogrzewania domu jest niezwykle przełomowym i nowoczesnym rozwiązaniem, ponieważ całkowicie różni się od powszechnie znanego ogrzewania konwekcyjnego – zapewnia znacznie wyższy poziom komfortu oraz szereg innych korzyści.
Zalety ogrzewania na podczerwień
Ogrzewanie na podczerwień emituje promienie, które równomiernie rozchodzą się w całym pomieszczeniu. Jest to efekt odbijania się fal od ścian, sufitu i podłogi, a nawet od mebli. Na intensywność odczuwanego ciepła, w obrębie jednego pomieszczenia, nie ma znaczenia odległość, w jakiej znajduje się człowiek od grzewczego panelu na podczerwień. Dzięki takim właściwościom technologii, która działa na podczerwień, oraz wykorzystaniu jej do ogrzania swojego domu lub miejsca pracy, odczuwalne są liczne korzyści:
- komfort wynikający z równomiernie ogrzanego pomieszczenia,
- dużo niższe starty ciepła niż przy ogrzewaniu konwekcyjnym,
- większa wydajność energetyczna,
- brak pieca i systemu rur, co znacznie skraca drogę, jaką musi pokonać ciepło, aby ogrzać pomieszczenie;
- oryginalny design, którym charakteryzują się panele na podczerwień.
Dostrzegając zalety płynące z innowacyjnej technologii grzewczej, jaką jest ogrzewanie na podczerwień, wyraźnie widać wady tradycyjnego ogrzewania konwekcyjnego:
- proces grzewczy rozpoczyna się w piecu, następnie, poprzez rury podgrzana woda trafia do grzejników; ta długa droga powoduje, że podczas transportu wody traci się 30-50% ciepła, które powstało na samym początku w piecu,
- w zależności od sprawności pieca, podczas ogrzewania wody traci się 3-20% energii,
- zanim ciepło zostanie odczuwane przez człowieka, mija dużo czasu,
- wnętrza są nierównomiernie ogrzane – wyższa temperatura powietrza panuje w górnych częściach pomieszczenia oraz bliżej grzejników.
Wyraźnie można zauważyć, że mniejsze starty ciepła i większa wydajność energetyczna w przypadku ogrzewania na podczerwień ma pozytywny wpływ na koszty eksploatacyjne budynku. Ogrzanie domów i biur tą nowoczesną metodą jest znacznie tańsze i jednocześnie efektywniejsze od ogrzewania konwekcyjnego.
Panele na podczerwień – oryginalny design
Urządzając własny dom czy przestrzeń biurową, każdemu zależy na osiągnięciu zamierzonego efektu estetycznego. Decydując się na ogrzewanie na podczerwień, oprócz korzyści, które wynikają z eksploatacji urządzeń, zyskuje się oryginalny element wystroju pomieszczeń.
Panele na podczerwień, które można wybrać w przypadku tego rodzaju ogrzewania, są dostępne w kilku atrakcyjnych wariantach, np. w formie luster albo wykończone białą lub czarną powłoką. Niezwykle ciekawą propozycją jest możliwość naniesienia na niektóre panele dowolnej grafiki w wysokiej rozdzielczości, np. rodzinnego zdjęcia albo ulubionego motywu. Jest to innowacyjny sposób na stworzenie niepowtarzalnej ozdoby własnego domu lub biura. Panele grzewcze na podczerwień to bowiem nic innego, jak ultracienkie, designerskie grzejniki, które dodają elegancji i podkreślają indywidualny charakter każdego wnętrza. Patrząc na nie, żaden z odwiedzających dom gości czy klientów biura nie domyśli się w pierwszej chwili, że są to niezwykle funkcjonalne i praktyczne grzejniki.
Nie tylko panele na podczerwień wyróżniają się oryginalnym wyglądem. Również sam termostat charakteryzuje się nowoczesnym i przyjemnym dla oka designem. Tego rodzaju akcesoria są dostępne w formie bezprzewodowych ekranów dotykowych w estetycznej obuwie, np. w kolorze białym. To bardzo ważne, ponieważ termostaty montowane są na ścianach, często w dobrze widocznych miejscach, a dzięki nowatorskiemu wyglądowi harmonizują z każdym nowoczesnym wnętrzem. Jednocześnie, dzięki minimalistycznej formie nie rzucają się w oczy, dlatego są odpowiednie nawet do pomieszczeń o bardziej rustykalnym charakterze.
Podłogowe ogrzewanie na podczerwień
Tak popularne od kilku lat ogrzewanie podłogowe dostępne jest również w technologii grzewczej na podczerwień. To z pewnością ucieszy wszystkich zwolenników innowacyjnych rozwiązań.
Decydując się na podłogowe ogrzewanie na podczerwień, należy zamontować pod podłogą matę grzejną. Ten element całej instalacji charakteryzuje się szeregiem zalet takich, jak: łatwy montaż, bezpieczeństwo, niewielkie koszty instalacji oraz eksploatacji czy nieszkodliwy wpływ na środowisko. Jednak, najistotniejszy w przypadku mat grzewczych jest szybko odczuwany komfort termiczny, ponieważ podłoga nagrzewa się szybko i równomiernie w całym pomieszczeniu. Plusem takiego rozwiązania grzewczego w domu czy biurze jest również możliwość niezależnego zarządzania temperaturą w każdym wnętrzu.
Ogrzewanie na podczerwień w budynkach przemysłowych
Dom i biuro to nie jedyne rodzaje budownictwa, w których wykorzystuje się dzisiaj ogrzewanie na podczerwień. Wybierając wysokotemperaturowe panele grzewcze, z powodzeniem można zainstalować je w przestrzeniach przemysłowych takich, jak: hale magazynowe, produkcyjne, logistyczne, sportowe, targowe i wiele innych budynków wielkopowierzchniowych. Jest to możliwe dzięki temu, że panele przemysłowe różnią się od tych, które stosuje się w mniejszych pomieszczeniach. Przede wszystkim, element grzewczy takiego panelu stanowi płyta aluminiowa elektrolitycznie pokryta warstwą krzemu. Takie rozwiązanie ma ogromny wpływ na wytrzymałość i trwałość urządzenia oraz umożliwia osiąganie bardzo wysokich temperatur, dochodzących do kilkuset stopni Celsjusza.
Chcąc dowiedzieć się więcej o innowacyjnej metodzie ogrzewania na podczerwień warto zajrzeć na stronę: http://greenie-world.com/rodzaj/ogrzewanie-podczerwienia/. Znajdują się tutaj zarówno rzetelne informacje, jak i dostępne są produkty, niezbędne do zamontowania instalacji grzewczej na podczerwień we własnym domu, biurze oraz budownictwie wielkopowierzchniowym.
Artykuł sponsorowany
Może to Ci się spodoba
Kiedy warto zamontować fototapety do przedpokoju?
Aranżacja przedpokoju często schodzi na dalszy plan remontu i trudno się temu dziwić. Pierwszeństwo ma kuchnia i łazienka, bez których po prostu trudno się obyć. Glazura, armatura, sprzęty, meble i
Siatka Balkonowa: Twój Wszechstronny Poradnik
Siatka na balkon to doskonałe rozwiązanie do zabezpieczania przestrzeni balkonowej. Łączy w sobie funkcjonalność i estetykę, a jej wszechstronność sprawia, że jest idealnym wyborem. Dzięki niej możesz chronić balkon przed
Ile musimy mieć na mieszkanie w Warszawie
Na Białołęce zamieszkamy na swoim za 6 tys. zł za metr, a za mieszkanie od dewelopera na Mokotowie zapłacimy ponad 8,5 tys. zł/ m kw. Kwota, jaką nabywcy mieszkań w
Zostaw odpowiedź
Only registered users can comment.
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!