Oko artysty, ręka rzemieślnika  – stoły z litego drewna

Oko artysty, ręka rzemieślnika – stoły z litego drewna

Nieregularnie ociosane, o naturalnych sękach i autentycznych pęknięciach subtelnie wyczuwanych pod dłonią – na Zachodzie stoły wiernie oddające uroki drewna, z którego powstały, to synonim luksusu. To właśnie dzięki swojej ekskluzywności i pomimo często zawrotnej ceny, propozycje te dla wielu stanowią absolutny „must have”. Coraz częściej także w Polsce.

Mebel z litego drewna uosabia ponadczasowe piękno, będąc hołdem dla natury i wysokiej jakości. Pełen cech niemożliwych do podrobienia, o oryginalnych wgłębieniach, swoistym cieple i delikatności wyczuwalnej przy każdym dotyku oraz zapachu przywodzącym na myśl las. – Mimo że w Polsce nadal popularne są stoły robione z forniru, różnica pomiędzy nimi, a meblami tworzonymi w 100 proc. z litego, pełnego drewna jest kolosalna. To nie tylko wyższe walory użytkowe i dłuższa eksploatacja, ale przede wszystkim niepowtarzalna jakość wyrażona w autentycznym zapachu i naturalnej fakturze takiego blatu – tłumaczy Jacek Augustyniak, założyciel marki Trebord promującej trend na meble tworzone ręcznie z litego drewna.

fot_trebord1

fot_trebord2

fot_trebord3

Fot. Trebord

Przypatrz się dobrze, drugi taki nie powstanie

Na Zachodzie stół o blacie dokładnie odzwierciedlającym drzewo, z którego powstał, to „must have”. – Luksusem nie jest posiadanie marki globalnej, której produkty, mimo że cechują się wysoką jakością i ponadprzeciętną ceną, są produkowane masowo. Dziś o ekskluzywności świadczą propozycje unikatowe, tworzone w wyniku ręcznej manufaktury, które nie występują więcej niż w jednym egzemplarzu. To wartości, które coraz częściej docenia się także w Polsce – mówi Jacek Augustyniak.

Bo rzeczywiście, lite drewno to synonim doskonałości, prestiżu, a także wyraz wielkiego uznania dla natury. Stół, konsola, komoda – każdy mebel, który powstaje z tego materiału, naprawdę zachwyca. Zarówno swoją autentycznością, jak i niemożliwością uzyskania dwóch identycznych egzemplarzy wynikających z procesu produkcyjnego opartego na pracy ręcznej. W końcu każdy z nas lubi wysoką jakość, nawet gdy trzeba za nią zapłacić więcej niż w „sieciówce”. Gdy jednak możemy otrzymać produkt, w którym widać zaangażowanie i pasję jego twórcy, wykonany ręcznie z wybranego przez siebie gatunku drewna, o idealnie dopasowanym wymiarze blatu, nogach komponujących się ze stylem wnętrza, jednym słowem – w pełni spersonalizowany, prestiżowy mebel, niejeden z nas będzie gotowy zapłacić więcej. – Klient nie musi być obecny przy produkcji, by móc zobaczyć ręczną manufakturę i to, jak wiele serca wkłada się w stworzenie tego typu mebla. Wszystkie etapy powstawania stołu są bowiem dokumentowane, a wykonane zdjęcia zawierane w książce dołączanej do zakupionego stołu – dodaje Jacek Augustyniak.

Zachwycają przy każdym dotyku

Stoły z litego drewna, które tworzone są od początku do końca w ramach ręcznej manufaktury to bez wątpienia propozycje awangardowe. Szlachetne, bo powstające w całości z jednego lub kilku kawałków litego drewna. Designerskie, bo o unikalnym usłojeniu i niepowtarzalnym układzie sęków, a czasem także pęknięciach, które nie stanowią wady, za to dodają niepowtarzalnego uroku. Ze świetnym akceptem w postaci nóg wykonywanych ze stali nierdzewnej, odpornej na upływ czasu.

fot_trebord4

fot_trebord5

fot_trebord6

Fot. Trebord

Te awangardowe propozycje odnajdują się zarówno w klasycznym wnętrzu, podkreślając piękno drewnianej podłogi, jak i w minimalistycznym domu, w którym podłoga została wykonana z betonu czy żywicy. Ocieplają styl industrialny, podkreślają autentyczność rustykalnego wnętrza, idealnie wpasowują się także w trend skandynawski, w którym drewno przeplata się z elementami bieli i kamienia.

trebord_orzech

Fot. Trebord

(blat – orzech, wykończenie – olej, nogi – stal lakierowana proszkowo biały mat)

trebord_dab

Fot. Trebord

(blat – dąb, wykończenie – olej, nogi – stal nierdzewna satyna)

trebord_dab2

Fot. Trebord

(blat – dąb, wykończenie – olej, nogi – stal lakierowana proszkowo czarny mat)

Stoły wykańczany ręcznie, pod czujnym okiem i ręką jego twórcy, cieszy każdego, kto na bakier masowej produkcji stawia na jakość i produkty premium. „Prostota to szczyt wyrafinowania” – motto przyświecające twórcom marki Trebord najlepiej oddaje charakter i ideę tych propozycji.

Previous Lampy dla dzieci – jak wybrać dobrze?
Next Gotowy projekt domu. Co można w nim zmienić?

Może to Ci się spodoba

Mieszkanie 0 Comments

Jak wygląda nowoczesne osiedle?

Lokalizacja, dostęp do komunikacji miejskiej, niezbędna infrastruktura, bliskość terenów zieleni – oczekiwania mieszkańców nowo powstających osiedli są różne. Jakie rozwiązania stosują deweloperzy prowadzący nowoczesne inwestycje, aby przyciągnąć potencjalnych klientów? Charakterystyczne

Mieszkanie 0 Comments

Oszczędność i nowoczesny design – panele na podczerwień

Podjęcie rozsądnej decyzji o sposobie ogrzewania własnego domu lub powierzchni biurowej, której jest się właścicielem, to bardzo ważna kwestia, od której zależy komfort oraz późniejsze koszty eksploatacyjne. Na szczęście, dzisiejsze

Mieszkanie 0 Comments

Najczęściej popełniane błędy w urządzaniu mieszkania

Kiedy kupujemy nowe mieszkanie, to chcemy, by przebywanie w nim było przyjemne. Zależy nam na estetyce, przytulności, odpowiednim klimacie. Zazwyczaj mamy jakąś wizję tego, jak będzie wyglądało nasze mieszkanie, w

1 Comment

  1. Bardzo ciekawy artykuł, posiadam podobny stół i serdecznie polecam pomimo wysokiej ceny jest to bardzo ładny i co najważniejsze bardzo wytrzymały. Najlepsze jest w nich to że każdy jest robiony ręcznie i żaden nie wygląda tak samo.

Zostaw odpowiedź

Only registered users can comment.