Prosty dach – tańsza i szybsza budowa. Dlaczego warto wybierać projekty domów z dachem dwuspadowym?

Prosty dach – tańsza i szybsza budowa. Dlaczego warto wybierać projekty domów z dachem dwuspadowym?

Ekonomiczne i proste w realizacji projekty domów często wykorzystują dach dwuspadowy, ze względu na korzyści finansowe przyciągające inwestorów. Prosta konstrukcja takiego dachu sprawia, że jest on szybki i oszczędny w budowie. Wybierając projekt domu z dachem dwuspadowym, możemy zredukować koszty inwestycji już na samym początku przygody z budową domu.

Dom przy Imbirowej 10

Dom przy Imbirowej 10

Dopasuj dom do możliwości działki – wybór projektu, a warunki zabudowy.

Dachy dwuspadowe występują w wielu różnych wersjach i nadają się zarówno do domów parterowych, jak i domów z poddaszem użytkowym. Aby dokonać właściwego wyboru projektu, należy wziąć pod uwagę swoje preferencje i dostosować się do warunków działki. Projekty domów z dwuspadowym dachem charakteryzują się prostymi formami i regularnymi kształtami. W najbardziej ekonomicznej wersji projektu, dach składa się z dwóch symetrycznych połaci. Różnicą między różnymi typami domów jest orientacja kalenicy. Może być równoległa do drogi, co pozwala domowi zająć więcej miejsca w szerokości działki. Jeśli szerokość działki to niewiele ponad 20 metrów, warto zastanowić się nad projektem domu kalenicą prostopadłą. Taki układ względem drogi pozwala na przedłużenie domu wzdłuż działki. Taka geometria dachu jest zwykle stosowana na wąskich parcelach, na których liczy się każdy metr.

Dach dwuspadowy w domach z poddaszem. Atuty dodatkowej przestrzeni.

Projekty domów z dachami dwuspadowymi mają podstawową zaletę – posiadają w pełni zagospodarowane poddasze, które w łatwy sposób można doświetlić stosując różne rodzaje okien. Możemy zastosować okna szczytowe, lukarny, a nawet balkony dachowe. Aranżacja pomieszczenia na poddaszu w domu z dachem dwuspadowym jest łatwiejsza, ponieważ spadek w poszczególnych pokojach występuje tylko po jednej stronie, a nie jak w przypadku dachu wielospadowego na kilku ścianach pokoi. Dach dwuspadowy pozwala w pełni wykorzystać potencjał poddasza dwupiętrowego domu. Najtańsze w wykonaniu są dachy bez dodatkowych elementów (lukarny, wykusze). Prosty dwuspadowy dach ułatwia również montaż instalacji fotowoltaicznych, czy solarnych, które pozwalają obniżać całościowe koszty użytkowania budynku.

Dom przy Kolorowej 2

Dom przy Kolorowej 2

Projekty domów parterowych z dachem dwuspadowym – ukryty potencjał do wykorzystania.

Dodatkowe możliwości dają projekty domów parterowych z dachami dwuspadowymi. Po odpowiednim przebudowie strych można przekształcić w przestrzeń mieszkalną. Wybierając gotowy projekt domu, warto poszukać takiego, który zawiera już schody na poddasze. Jeżeli wybrany projekt nie przewiduje schodów, można dokonać odpowiednich zmian, aby zrobić miejsce na ewentualne schody w suficie. Przekształcenie nieużywanego strychu w dodatkową przestrzeń mieszkalną jest wtedy łatwiejsze. Ciekawe możliwości aranżacji wnętrz dają również projekty domów parterowych z dachami dwuspadowymi. Nad salonem można stworzyć wyeksponowaną strefę dzienną, pozostawiając miejsce na poddaszu jako stylową antresolę. Jednak ta opcja może nie być możliwa, jeśli geometria dachu jest bardziej złożona.

Dom przy Klonowej 6

Dom przy Klonowej 6

Decydując się na projekt domu z dachem dwuspadowym, inwestor stawia na szybką i ekonomiczną budowę domu. Im mniej skomplikowana konstrukcja tego jednego z najważniejszych elementów domu, tym szybciej i mniejszym kosztem będziemy mogli wybudować i zamieszkać we własnym domu.

Previous Pokój dla małej dziewczynki - jak urządzić? Niezawodne porady!
Next Bateria prysznicowa z termostatem i deszczownicą - sposób na wygodną kąpiel i oszczędność wody

Może to Ci się spodoba

Izolacje termiczne i akustyczne 1Comments

Jak ocieplić dach skośny?

Ocieplenie dachu i całego domu jest jednym z kluczowych działań, jeśli chcemy zaoszczędzić na energii. Wbrew pozorom nie przydaje się tylko podczas mroźnych zim, ale również upalnego lata. Dobra izolacja

Jak wybrać najlepszą farbę na blachę ocynk?

Blacha ocynkowana to popularny materiał stosowany jako pokrycie dachowe. Decyduje o tym jej odporność na czynniki zewnętrzne, w tym korozję, a także szeroki wybór, jeśli chodzi o kolorystykę. Aby odpowiednio

Dach płaski – formowanie spadków dachowych

Wybór dachu zazwyczaj jest pochodną wyboru stylu domu. Czasem warto jednak odwrócić kolejność i najpierw zastanowić nad dachem, a potem poszukać odpowiadającego nam projektu. Dach płaski ma bowiem kilka zalet,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!