Jak dopasować wieszak na papier toaletowy do stylu łazienki?

Jak dopasować wieszak na papier toaletowy do stylu łazienki?

Elementem obecnym w każdej łazience jest wieszak na papier toaletowy, dzięki temu niepozornemu przedmiotowi możemy przechowywać papier w najbardziej dostępnym miejscu. Jednak jak każdy element wystroju wnętrza musi nawiązywać swoim stylem do całej łazienki, tworząc harmonijną całość. Jest to na tyle istotna kwestia, że nawet najwięksi projektanci wnętrz poświęcają specjalną uwagę na wybranie odpowiedniego wieszaka na papier toaletowy. Sprawdźmy, w jaki sposób możemy go dobrać do naszej łazienki? 

Czy wieszak na papier toaletowy musi znajdować się w każdej łazience?

Mimo że wieszaki na papier toaletowy są marginalizowanym elementem łazienki, pełnią w niej niezwykle istotną funkcję. Stosując wieszak na papier toaletowy, nie tylko możemy go wygodnie stosować, ale również ograniczamy kontakt papieru z zarazkami. Jest to niezwykle istotne, ponieważ poprzez papier toaletowy bakterie mogą trafić do naszego organizmu. Wieszakami na papier toaletowy możemy zapewnić, że papier będzie higieniczny i czysty.

Jaki styl wieszaka na papier toaletowy wybrać?

Styl, w którym został wykonany wieszak na papier toaletowy, musi nawiązywać do reszty wyposażenia łazienki. Mimo że jest to stosunkowo mały przedmiot, to poprzez jego umiejscowienie bardzo rzuca się w oczy. Kolor wieszaka powinien być możliwie neutralny, często spotyka się je w kolorze czarnym bądź białym. Samo wykończenie może w jasny sposób wskazywać na styl, w jakim jest urządzona cała łazienka. Możemy skorzystać z klasycznego wieszaka wykonanego w stylu klasycznym lub minimalistycznego wieszaka w stylu loftowym. Rzadko spotyka się wieszaki z ozdobnymi elementami, ale w bardziej ekskluzywnych wnętrzach mogą być ciekawym dodatkiem.

Z jakiego materiału powinien być wykonany wieszak na papier toaletowy?

Materiał, z którego wykonanym nasz wieszak może być praktycznie dowolny. Wieszak na papier nie jest narażony na duże obciążenia, dzięki czemu nie musi być wykonany z twardych materiałów. Najczęściej możemy spotkać wieszaki wykonane z plastiku, jednak nie jest to najbardziej estetyczne rozwiązanie. Znacznie lepszym wyborem będzie drewno lub metal. Oba te materiały mają dużą wytrzymałość, a dodatkowo świetnie pasują do większości wnętrz. Jeśli decydujemy się na łazienkę w stylu loftowym, to wieszak wykonany z drewna może być najlepszym rozwiązaniem, podkreśli to związek z naturą, który jest tak istotny w tym stylu. W ekskluzywnych wnętrzach gdzie reszta łazienki jest wykonana z dużym przepychem, świetnie sprawdzi się wieszak wykonany z mosiądzu. Ciekawy efekt uzyskujemy w momencie, którym, zastosujemy ten sam materiał, z którego wykonana jest armatura łazienkowa.

Podsumowanie

Wieszak na papier toaletowy pełni ważną funkcję w każdej łazience. Dzięki niemu papier nie ma styczności z bakteriami i zarazkami. Wybierając typ wieszaka najlepiej kierować się resztą wystroju łazienki tak, aby nie odbiegał stylistycznie od pozostałych jej elementów. Mimo że najczęściej spotykane są plastikowe wieszaki, to znacznie lepszym rozwiązaniem będzie wieszak wykonany z metalu lub drewna.

Previous Odmień swój ogród na wiosnę!
Next O co pytają najczęściej osoby poszukujące mieszkań na wynajem?

Może to Ci się spodoba

Łazienki 0 Comments

Dlaczego sedes bezkołnierzowy jest lepszy od klasycznego?

Wybór optymalnego sanitariatu z pewnością nie jest sprawą prostą. Do wyboru mamy bowiem miski sedesowe, które różnią się między sobą nie tylko sposobem montażu, ale także i ogólną estetyką, parametrami

Łazienki 0 Comments

Szare płytki podłogowe – jaki format wybrać na podłogę?

Choć szare płytki są niezwykle uniwersalne, ich wielkość może wpłynąć na to, jak będzie odbierana Twoja łazienka. Kiedy wybrać duże kafle, a kiedy lepsze będą małe płytki podłogowe? Szare płytki

Łazienki 0 Comments

Funkcjonalne stelaże podtynkowe WC i nowoczesne przyciski spłukujące

Stelaże podtynkowe WC pozwalają nie tylko na stabilny montaż toalet podwieszanych, ale także zapewniają duży wybór dedykowanych przycisków w modnych kolorach. Producent ROCA oferuje między innymi stelaż podtynkowy DUPLO ONE

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!