Najlepsze baseny ogrodowe: Przewodnik dla spragnionych ochłody

Najlepsze baseny ogrodowe: Przewodnik dla spragnionych ochłody

Ciepłe, słoneczne dni nieuchronnie kojarzą się z chłodzącymi odprężającymi kąpielami. Jak kąpiele, to i basen, a co jeśli basen mógłby znaleźć się w zasięgu ręki, we własnym ogrodzie? Dzisiaj przedstawiamy przewodnik po najlepszych basenach ogrodowych, które możesz kupić. Zajmiemy się zarówno basenami rozporowymi, dmuchanymi, jak i tymi z jacuzzi.

Basen ogrodowy, czyli jaki?

Nie nie, w tym artykule nie będziemy omawiać stałych basenów wymagających projektowania i budowy. Powiemy jednak o basenach, które możesz kupić w sklepie ogrodowym, czy też zamówić w Internecie.

Powiemy o basenach, które stawiasz na powierzchni ziemi, nalewasz wody i zażywasz kąpieli (w dużym uproszczeniu). Baseny ogrodowe, o których chcemy powiedzieć, nazywane są z tych względów często naziemnymi, czy też przenośnymi. Zgłębmy więc ten temat.

Naziemne baseny ogrodowe — rodzaje

Rozróżniamy trzy rodzaje naziemnych basenów ogrodowych. Należą do nich:

  • baseny stelażowe,
  • baseny rozporowe,
  • baseny dmuchane.

Przyjrzyjmy się im bliżej.

Baseny stelażowe

Basen stelażowy to jak sama nazwa wskazuje basen, którego ściany opierają się na stelażu. Taki stelaż wykonany jest z metalu, co zapewnia stabilność basenu i solidne oparcie. Jego ściany z kolei wykonane są najczęściej z PCV.

Baseny stelażowe są zazwyczaj wysokie i głębokie, co sprawia, że są lepszym wyborem dla dorosłych lub starszych dzieci. Wymagają one jednak więcej czasu i wysiłku na montaż. Są też z reguły dość drogie, ale ich koszt przekłada się na wygodę.

Baseny rozporowe

Basen rozporowy podobnie jak stelażowy ma ściany wykonane z trwałego PCV, ale nie jest już tak stabilny, jak on. Wszystko przez to, że ściany te podtrzymywane są przez rozpierające go wodę, a nie przez stelaż. Zaletą rozporowego basenu jednak jest łatwość montażu — nie wymaga on żadnego dodatkowego sprzętu ani narzędzi do ustawienia. Jest również zazwyczaj znacznie tańszy niż basen stelażowy.

Dmuchane baseny ogrodowe

Baseny dmuchane to najtańszy sposób, by zapewnić sobie wodny relaks w ogrodzie. Niestety są podatne na przedziurawienie. Poza tym z reguły są małe i płytkie, przez co nie nadają się dla starszych dzieci i dorosłych. Zapewniają jednak dużą frajdę maluchom. Wystarczy je nadmuchać i napełnić wodą.

Wszystkie te typy basenów mają swoje plusy i minusy, a wybór między nimi zależy od wielu czynników, takich jak dostępna przestrzeń, budżet, wiek użytkowników oraz to, jak często i intensywnie basen będzie używany. Jednak, czy to naprawdę już wszystko? Nie!

Relaks w ogrodzie, czyli baseny z jacuzzi

Myśląc o relaksie na świeżym powietrzu, nie możemy pominąć basenów, z których dzieci może nie będą zadowolone, ale dorośli już tak. Mowa tu o basenach z jacuzzi.

Co ciekawe, przenośne baseny ogrodowe z jacuzzi mogą być wykonane ze sztywnych materiałów jak drewno, czy tworzywo, ale także z elastycznego PCV. Jego ściany zaś mogą być napełniane powietrzem. Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Basen można łatwo schować na zimę, a latem cieszyć się wygodnym i szybkim rozłożeniem. Co więcej, w przeciwieństwie do tradycyjnego jacuzzi, nie wymaga on specjalnego montażu. A gdzie ich szukać?

Baseny ogrodowe — gdzie kupić

Zakup basenu ogrodowego to świetna inwestycja dla całej rodziny. Bez względu na to, czy wybierzesz basen rozporowy, dmuchany, czy z jacuzzi — ważne, aby dostarczał on przyjemności przez całe lato. Wybierając basen, zwróć jednak uwagę, aby jego wielkość, głębokość, materiał, czy dodatkowe funkcje, były dopasowane do większości użytkowników. Odwiedź stronę corciano.pl, a znajdziesz tam idealny basen do swojego ogrodu.

Previous Za nami wymagający sezon grzewczy - jakie wnioski należy wyciągnąć?
Next Silikażel w kosmetykach – jakie są jego właściwości i zalety?

Może to Ci się spodoba

Ogród 0 Comments

Ogrodzenie betonowe – czy to dobre rozwiązanie?

Budując dom, etapem, którego nie można pominąć, jest wybór najlepszego możliwego ogrodzenia. Logicznie, poza estetyką wykonania i stylem pasującym do budynku, najważniejszą kwestią pozostaje jego jakość oraz trwałość. Dla licznej

Ogród 0 Comments

Jak dbać o szklarnię ogrodową zimą?

Zimowe miesiące jak styczeń czy luty (w naszym klimacie) powodują, że prace takie jak sadzenie, rozsadzanie, pielenie i zbieranie plonów zamierają. Nie wykonuje się ich nawet w szklarniach. Nie oznacza

Ogród 1Comments

Huśtawka do ogrodu – jaką wybrać?

Miesiące letnie przynoszą nie tylko słoneczną pogodę, ale również umożliwiają aktywny wypoczynek lub relaks w sprzyjających okolicznościach przyrody. Wiele osób pielęgnuje swoje ogrody i działki oraz przygotowuje do sezonu, aby

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!