Styl skandynawski – przegląd płytek podłogowych, które zbudują ciepły klimat
Bardzo proste, ale zarazem ciepłe klimaty wnętrz skandynawskich podbiły serca Polaków już wiele lat temu. Estetyka ta jednak z biegiem czasu mocno ewoluowała. Dzisiaj kojarzymy ją przede wszystkim z mocnym nawiązaniem do naturalnych surowców oraz ponadczasowym pięknem. Jakie płytki podłogowe wybrać, by idealnie komponowały się ze stylem ludów dalekiej północy?
Płytki podłogowe imitujące drewno, czyli ukłon w stronę natury
Gdy myślimy o wnętrzu szwedzkiego lub norweskiego domu, oczyma wyobraźni widzimy piękne, drewniane podłogi. Deski są niestety bardzo drogie, a ich pielęgnacja bywa wymagająca. Na szczęście nie musimy rezygnować z przyjemnego, ciepłego koloru drewna i rysunku słojów, ponieważ bez problemu kupimy płytki podłogowe drewnopodobne. Tego typu kafle są tak doskonałą imitacją, że trudno odróżnić je od oryginału. Stawiając na takie rozwiązanie, stworzymy bardzo przytulny klimat w każdym wnętrzu. Zastosowanie gresu drewnopodobnego jest bardzo szerokie. Długie płytki w odcieniu sosny, dębu czy olchy świetnie zdadzą egzamin w kuchni i łazience, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by zastosować je także w salonie.
Jednobarwne płytki podłogowe — hołd dla minimalizmu
Głównym założeniem stylu skandynawskiego jest prostota i stosowanie elementów ponadczasowych, które będą doskonałym tłem dla indywidualnych upodobań mieszkańców danego lokum. Właśnie dlatego idealnym rozwiązaniem we wnętrzach nawiązujących do tej estetyki będą płytki jednobarwne przypominające swoją strukturą kamień. Tu jednak warto uważać na kolor, który wybierzemy, ponieważ wszelkie odcienie szarości są bardzo chłodne. Zdecydowanie cieplejszy odcień mają kafle naśladujące piaskowiec bądź marmur. Bez problemu znajdziemy taki gres lub płytki ceramiczne. Sklep internetowy Klink.pl może zaoferować szeroką gamę najróżniejszych kafelków idealnie podkreślających skandynawską atmosferę wnętrza.
Szachownica, heksagon i wzory, czyli skandynawski styl o wielu twarzach
Choć Skandynawia kojarzy nam się ze skrajną skromnością, we wnętrzach inspirowanych tymi klimatami możemy zastosować nieco bardziej fantazyjne płytki. Pamiętać trzeba jednak, że wybierając kafle heksagonalne, warto zdecydować się na jednolity kolor. Zaszaleć możemy natomiast w przypadku glazury kwadratowej. Prosty kształt będzie dobrym tłem dla subtelnych, ale jednocześnie kolorowych, regularnych wzorów będących delikatnym nawiązaniem do upodobań m.in. Szwedów w latach 70. Dobrym rozwiązaniem będzie też niesamowicie klasyczna szachownica ułożona z czarnych i kremowych bądź białych płytek. Oczywiście można zastosować tu inne barwy, jednak chcąc trzymać się stylu skandynawskiego, powinniśmy stawiać na proste, nieprzekombinowane rozwiązania.
Skandynawia w nowoczesnym wydaniu — wielki powrót płytek typu lastryko
W wielu ludziach widok lastryko wywołuje ciepłe wspomnienia z dzieciństwa. Takie powierzchnie były bardzo modne w drugiej połowie XX wieku niemalże w całej Europie, ale dzisiaj powróciły w wielkim stylu i znalazły dla siebie zastosowanie w nowoczesnych projektach skandynawskich. W tym przypadku jednak najlepiej zrezygnować z kultowej niegdyś szarości na rzecz białego tła i plamek koloru. Najmodniejsze lastryko, które mogłoby z powodzeniem funkcjonować w szwedzkim domu to połączenie wspomnianej bieli, zgaszonej czerwieni, morskiego błękitu oraz przytłumionego koloru żółtego.
Drewno, kamień i klasyka — tak w skrócie można opisać wszystkie czynniki składające się na styl skandynawski. To jak ostatecznie zaaranżujemy wnętrze tego typu, zależy tylko i wyłącznie od nas. Oferta kafli nawiązujących do tej estetyki jest tak duża, że każda aranżacja może wyglądać zupełnie inaczej mimo wspólnego motywu przewodniego. Bez względu na to, czy wybierzemy płytki podłogowe drewnopodobne, imitujące kamień czy postawimy na coś bardziej ekstrawaganckiego, stworzymy ciepłe oraz efektowne wnętrze.
Może to Ci się spodoba
Elektronarzędzia – jak i gdzie kupić, żeby nie żałować?
Dobre jakościowo elektronarzędzia to niewątpliwie dość istotny wydatek, o czym wie każdy ich użytkownik. Dobry sprzęt w formie całego zestawu może nas kosztować nawet w granicach 2-3 tysięcy złotych. Skompletowanie
Zamki do drzwi antywłamaniowych – o czym warto pamiętać przy zakupie?
Pierwszą barierą, którą musi sforsować potencjalny złodziej, dokonując włamania, są solidne drzwi wejściowe. Choć materiał, z którego są wykonane, jest istotny, bez wątpienia najważniejszym elementem ochrony przed wizytą niechcianego gościa
Masa niwelująca UZIN NC 150 NEW – kontynuuj budowę nawet zimą
Przedłużająca się zima nie sprzyja pracom budowlano-remontowym. Niskie temperatury nie tylko utrudniają aplikację, ale również zaburzają funkcjonowanie wielu produktów. Świadoma tego jest firma UZIN, która w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku
Zostaw odpowiedź
Only registered users can comment.
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!