Jaki nawóz do kwiatów balkonowych wybrać?

Jaki nawóz do kwiatów balkonowych wybrać?

Rośliny balkonowe to świetne rozwiązanie dla osób, które uwielbiają ogrodnictwo, ale nie posiadają odpowiedniego terenu, na którym można sadzić kwiaty. Nie zmienia to jednak faktu, iż kwiaty balkonowe, podobnie jak ogrodowe, wymagają pielęgnacji i nawożenia. Jak to robić poprawnie? Po jakie produkty warto sięgnąć?

Jak nawozić rośliny balkonowe?

Konieczność nawożenia kwiatów balkonowych wynika z faktu, iż w pojemnikach mają one ograniczoną ilość podłoża, z którego mogą pobierać składniki odżywcze. Ogranicza to możliwość wzrostu zdrowych roślin. Nawożenie kwiatów balkonowych należy rozpocząć, przygotowując podłoże do sadzenia roślin. Częstotliwość nawożenia zależy od wybranego produktu. Niektóre nawozy działają dłużej, dlatego stosuje się je dwa-trzy razy w roku, a w przypadku innych nawożenie roślin należy przeprowadzać częściej. W początkowej fazie wegetacji rośliny potrzebują przede wszystkim azotu, który pobudza je do wzrostu, natomiast dla obfitego kwitnienia istotnymi składnikami są fosfor i potas. Warto przy tym trzymać się zasady, iż nie nawozi się roślin, gdy ich ziemia jest przesuszona.

Jaki nawóz warto wybrać?

W prawidłowym dbaniu o kwiaty balkonowe pomogą produkty Florovit, które zawierają podstawowe dla roślin składniki mineralne, czyli azot, fosfor i potas (NPK). Ważne są także mikroelementy, takie jak bor, miedź, żelazo, mangan czy cynk. W ofercie Florovit znajdują się takie nawozy jak: 

  1. Florovit nawóz płynny do kwiatów domowych i balkonowych. Pozwala kompleksowo dokarmić kwitnące rośliny balkonowe. Gwarantuje ich prawidłowy wzrost oraz zdrowy wygląd, a przede wszystkim wspomaga długie i obfite kwitnienie. 
  2. Florovit nawóz super długo działający dom i balkon to uniwersalne rozwiązanie, które wymaga zastosowania tylko raz w ciągu sezonu. Długo uwalniane składniki gwarantują stabilny i bujny wzrost oraz intensywne wybarwienie roślin. 
  3. Florovit pro natura nawóz organiczno-mineralny do roślin kwitnących oraz Florovit pro natura nawóz organiczno-mineralny uniwersalny, to produkty, które oprócz niezbędnych dla roślin składników pokarmowych zawierają naturalne substancje humusowe. W ten sposób swoimi właściwościami nawozy te przypominają kompost lub obornik. Dzięki zawartości naturalnych substancji humusowych zwiększają żyzność gleby oraz odbudowują właściwą dla roślin strukturę gleby, w związku z czymkorzenie lepiej wzrastają i rozwijają się, a roślinymogą skuteczniej pobierajć wodę oraz składniki odżywcze z podłoża. Co za tym idzie, rośliny lepiej się wybarwiają i obficie kwitną.

Ponadto wśród produktów Florovit obecne są także nawozy dedykowane dla grup roślin:

  • ozdobnych pnączy: powojników (Clematis), wiciokrzewów (Lonicera), glicynii (Wisteria), wszelkich odmian datur (bieluń), 
  • surfinii, kaskadii oraz petunii, 
  • pelargonii i innych roślin balkonowych takich, jak fuksje, werbeny, aksamitki czy złocienie. 

Zadaniem poszczególnych produktów kompleksowe odżywienie zgodnie z wymaganiami, co skutkuje odpowiednim wzrostem oraz długim i obfitym kwitnieniem.

Ostateczna decyzja zależy więc od okoliczności oraz roślin, które rosną na balkonie. Florovit stworzył produkty z myślą o konkretnych roślinach, dzięki czemu przydomowi ogrodnicy nie muszą zastanawiać się nad wyborem nawozu. 

Previous Ochrona na każde warunki pogodowe: odzież BHP na ciepłe i chłodne dni
Next Narzędzia budowlane – czego potrzebujesz do wykończenia mieszkania?

Może to Ci się spodoba

Ogród 0 Comments

Wybieramy meble ogrodowe

Dom z ogródkiem to marzenie wielu z nas. Zresztą mniejsza o dom – w naszym marzeniu zazwyczaj najważniejsze miejsce zajmuje ogródek. Własny kawałek „zielonego”, w którym można wypić poranną kawę

Ogród 0 Comments

Piękne pnące kwiaty na pergolę

Każdy posiadacz ogrodu marzy o nadaniu mu wyjątkowego charakteru. Można to osiągnąć w bardzo prosty sposób, wybierając odpowiednie kwiaty. Szczególnie efektownie prezentują się rośliny pnące, które możemy zasadzić przy pergoli

Architektura ogrodów 0 Comments

Jak zbudować domek ogrodowy dla dziecka?

W zaciszu ogrodu przydomowego lub na działce rekreacyjnej można zbudować domek dla dzieci, który będzie idealnym miejscem do zabawy dla najmłodszych i ich małych gości. Posiadanie domku ogrodowego jest marzeniem

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!