Wynajem rusztowań warszawskich – praktyczne porady, co warto wiedzieć o wynajmie

Wynajem rusztowań warszawskich – praktyczne porady, co warto wiedzieć o wynajmie

Rusztowanie to niezbędny element na każdym placu budowy, na którym odbywają się prace na wysokościach. Na rynku do wyboru są między innymi rusztowania elewacyjne, aluminiowe czy włoskie Goffi. Ale to właśnie rusztowanie warszawskie to jedno z najpopularniejszych rusztowań wybieranych w Polsce.

Czym są rusztowania warszawskie (Warszawa)?

Rusztowania warszawskie/Warszawa są wykonane z modułów – rury pionowe nośne połączone są ze sobą cieńszymi rurami za pomocą metody czopowej. Metoda ta umożliwia prosty montaż rusztowania oraz pozwala uniknąć pomyłek przy montażu, a w konsekwencji zwiększa bezpieczeństwo podczas prac budowlanych na wysokościach. Budowa rusztowania warszawskiego składa się ze stalowych rur i ram pierwszego gatunku, z możliwością postawienia ich na kołach lub czterech nogach.

Co więcej, ramy można dowolnie łączyć i tworzyć z nich wieżę jezdną na kołach, a montując półramę i ramę dużą otrzymujemy rusztowania wąskie.

Dla poprawy bezpieczeństwa usztywnia się konstrukcję przekątnymi stężeniami. Można również wyposażyć rusztowanie w stopy regulowane z gwintem, które pozwalają na dostosowanie poszczególnej stopy do wysokości i kształtu podłoża. Podesty wykonane z aluminium są trwale przymocowane do ramy konstrukcji za pomocą zaczepów, charakteryzują się one wysoką trwałością i sprawiają, że praca na wysokościach będzie wygodniejsza, a robotnicy będą mogli się swobodnie poruszać po rusztowaniu.

Rusztowania warszawskie służą do przeprowadzania wszelkich prac budowlanych obejmujących malowanie, tynkowanie, ocieplanie, czyszczenie elewacji, ustawianie estrad, prace malarskie, dekoracyjne, konserwatorskie czy instalacyjne. Rusztowanie pozwala na prace na wysokości od dwóch do kilkudziesięciu metrów ponad ziemią.

Jakie zalety posiada rusztowanie warszawskie?

Rusztowania warszawskie posiadają kilka elementów, dzięki którym są niezastąpione podczas prac budowlanych lub remontowych, między innymi rusztowanie warszawskie to:

  • prosta konstrukcja,
  • szybki montaż i demontaż, który nie wymaga specjalistycznej wiedzy – z łatwością może to zrobić jedna osoba,
  • bezśrubowy system montażu – połączenie czopowe (czop – tuleja), które uniemożliwia popełnienie błędów w montażu (nie ma zagrożenia związanego z nie dokręceniem śrub),
  • kółka ułatwiające transport rusztowania warszawskiego, można je przewozić z budowy na budowę bez konieczności ciągłego składania i rozkładania. Co więcej, to rozwiązanie pozwala na ograniczenie wydatków związanych z wynajmem dużego samochodu potrzebnego do przewozu elementów, gdyż moduły ważą około 10 kg – dzięki temu możliwy jest transport części rusztowania w samochodzie osobowym.
  • sprzęt do pracy wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń – a to dzięki ocynkowanej ramie.

Jak dobrać odpowiednie rusztowanie warszawskie?

Dobierając rusztowanie warszawskie należy pamiętać, aby dopasować odpowiednie podesty, które wpływają na bezpieczeństwo i zapewniają stabilizację całej konstrukcji. Bardzo ważne jest również, aby nie budować konstrukcji większej niż 8-metrowej, gdyż przy tej wysokości traci ona stabilność.

Wynajem rusztowań warszawskich

Klienci często wybierają ofertę wynajmu rusztowań typu Warszawa, gdyż jest to rozwiązanie najbardziej ekonomiczne. Czas wynajmu jest uzależniony od preferencji klienta – może to być czas określony lub nieokreślony. Wynajem rusztowania warszawskiego to idealna opcja, jeśli potrzebujemy rusztowania tylko na określony czas, nie prowadzimy własnej firmy oraz nie planujemy wielu prac na wysokościach, lub jeśli wolimy, aby to profesjonaliści zajęli się montażem rusztowania.

Wynajmując rusztowania warszawskie nie musimy martwić się o konserwację sprzętu czy jego magazynowanie. Co więcej, można również zamówić usługę montażu i demontażu. Decydując się na najem rusztowania warszawskiego możemy również liczyć na atest.

Firma wynajmująca rusztowania warszawskie zapewnia transport do klientów na plac budowy – pod wskazany adres. Transport do klienta zazwyczaj trwa do 48 godzin.

Wybierając rusztowanie, należy upewnić się, jaka jest jego wysokość robocza i maksymalne dopuszczalne obciążenie. Warto także zwrócić uwagę na stabilne ramki i poręcze oraz na trwałość wybranego modelu. Standardowy wymiar w osi, czyli od środka do środka kielicha, wynosi 158 cm i warto przy wyborze kierować się tym standardem, gdyż ułatwi to późniejsze dopasowywanie kolejnych części. Co więcej, doradcy pomogą dobrać ilość segmentów, podesty i inne niezbędne elementy.

Aby móc skorzystać z wynajmu rusztowań typu Warszawa zarówno osoby fizyczne, jak i prowadzące własną działalność gospodarczą powinny przygotować dowód osobisty oraz drugi dokument ze zdjęciem, natomiast spółki muszą przedstawić zaświadczenie REGON, NIP oraz KRS.

Ile kosztuje wynajem rusztowania „Warszawskie”?

Cena za wynajem rusztowania warszawskiego uzależniona jest od czasu najmu, ilości metrów kwadratowych wynajmowanej powierzchni oraz ilości wynajmowanych elementów.

Przed wynajmem rusztowania warszawskiego warto zapoznać się z cennikiem danej firmy. Trzeba jednak wiedzieć, że podane ceny są cenami netto i obowiązują za 1 element.

Ceny rusztowań warszawskich zaczynają się od 1 zł za sztukę za dobę za ramki, za podesty od 2 zł do 4 zł za dobę za sztukę, kółka to koszt 4 zł za dobę, a poręcze i drabinki zaczynają się od 1,6 zł za sztukę na dobę.

Rusztowanie warszawskie – podsumowanie

Wynajem rusztowania warszawskiego to idealna opcja zarówno dla osób prywatnych, jak i przedsiębiorców. Rusztowania warszawskie to jedno z najprostszych rozwiązań stosowanych w budownictwie. Niezwykle łatwe w montażu i demontażu, dające gwarancję bezpieczeństwa pracy, a ponadto pozwalają na szybki transport w dowolne miejsce.

Previous Czy sejf na broń musi być przytwierdzony?
Next Jak separatory tłuszczu wpływają na jakość wody w rzekach i jeziorach?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Sklep z paletami, czyli sposób na profesjonalny dobór palet

Sklep z paletami, czyli sposób na profesjonalny dobór palet W błędzie jest ten, kto sądzi, że wybór palety nie ma znaczenia. Ten niepozorny przedmiot może mieć wiele właściwości. Zła decyzja

Wiadomości 0 Comments

Polacy zużywają za dużo wody. Kryzys wodny coraz bardziej realny.

Według szacunków World Economic Outlook, już w 2025 r. 1/3 światowej populacji będzie żyła na obszarach z niedoborem wody. Całkowite zasoby wody pitnej w Polsce są trzy razy mniejsze niż

Wiadomości 0 Comments

Jaki powinien być dobry GPS do maszyn budowlanych?

System lokalizacji GPS kojarzy się głównie z monitorowaniem floty samochodowej, na przykład w firmach transportowych. Jednak takie narzędzia mają znacznie więcej zastosowań i zdecydowanie warto je wykorzystać. Mogą na przykład

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!