Ochrona na każde warunki pogodowe: odzież BHP na ciepłe i chłodne dni

Ochrona na każde warunki pogodowe: odzież BHP na ciepłe i chłodne dni

Praca na budowie odbywać się może w różnych warunkach, również w niskich temperaturach czy podczas opadów atmosferycznych. Odzież robocza musi zapewnić pracownikowi nie tylko bezpieczeństwo, ale też komfort termiczny.

Zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa w miejscu pracy jest sprawą kluczową. Służy temu między innymi odzież BHP. Jedną z głównych jej ról pozostaje zagwarantowanie pracownikom maksymalnie wysokiego poziomu bezpieczeństwa poprzez osłanianie ciała przed niekorzystnymi, potencjalnie szkodliwymi warunkami panującymi w miejscu pracy: wysokimi bądź niskimi temperaturami, wilgocią, płomieniami, iskrami, wyładowaniami elektrostatycznymi, obrażeniami mechanicznymi i wieloma innymi. Dlatego też powinna ona być przede wszystkim wytrzymała, wykonana z wysokiej jakości materiałów, a także praktyczna oraz wygodna. Innym jej ważnym zadaniem jest zagwarantowanie pracownikom komfortu termicznego w każdych temperaturach. W tym zakresie świetnie sprawdzają się kurtki.

Kiedy jest zimno…

Kurtka robocza stanowi jeden z najważniejszych elementów odzieży BHP, używanej podczas prac budowlanych, drogowych i im podobnych. Najlepiej sprawdza się jesienią i zimą, kiedy to na zewnątrz panują nie tylko niskie temperatury, ale pojawia się również silny wiatr czy opady. W takich warunkach komfort termiczny zapewniają oczywiście modele zimowe. Wykonane są one z materiałów zapewniających odpowiednią ochronę przed niskimi temperaturami, wiatrem oraz wilgocią. Istotne jest także to, aby były dopasowane do specyfiki pracy na danym stanowisku, czyli posiadały np. odblaski, czy krój zapewniający wysoki komfort. Przed zimnem osłaniać może dodatkowa warstwa polaru – wyposażona w nią kurtka sprawdzi się nawet podczas ostrych mrozów.

Podczas pracy w chłodniejsze, ale suche dni można nosić polary robocze. Znakomicie chronią one przed niskimi temperaturami oraz powiewami wiatru, zapewniając zarazem dobrą cyrkulację powietrza, a tym samym zapobiegając przepoceniu i dyskomfortowi oraz podrażnieniom, jakie może ono spowodować.

Kiedy jest ciepło…

Kurtki robocze nadają się do pracy nie tylko w niskich temperaturach. Na rynku dostępne są również modele całoroczne i letnie. Uszyte są one z lżejszych, oddychających materiałów, dzięki czemu ich noszenie nie jest męczące, zachowany zostaje odpowiedni obieg powietrza, a komfort termiczny jest utrzymany. Rolą takiej odzieży jest skuteczne zapobieganie przegrzaniu, które może okazać się śmiertelnie niebezpieczne dla zdrowie. O tym, jak dobrać przewiewną odzież roboczą na lato i czym się kierować przy jej wyborze, można poczytać pod adresem: https://dawpol-bhp.pl/module/ets_blog/blog?id_post=21.

Kurtki robocze często wyposażone są w elementy odblaskowe, dzięki czemu noszący je pracownik jest widoczny z daleka, co pomaga w zapobieżeniu wypadkom. Jest to nieocenione rozwiązanie służące podniesieniu bezpieczeństwa w trakcie pracy na budowie.

Każda kurtka robocza powinna być funkcjonalna. Oznacza to łatwość dopasowania do sylwetki, w tym regulowane makiety, które nie tylko zwiększają wygodę, ale też pomagają zapobiec wciągnięciu ręki przez maszynę albo zaczepieniu o jakiś wystający przedmiot. Istotnym elementem wyposażenia są też kieszenie, umożliwiające wygodne rozmieszczenie narzędzi oraz innych potrzebnych w pracy przedmiotów.

Previous Jak separatory tłuszczu wpływają na jakość wody w rzekach i jeziorach?
Next Jaki nawóz do kwiatów balkonowych wybrać?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Tarcze do cięcia metalu

Tarcza do cięcia metalu to narzędzie stosowane w szlifierkach kątowych i przecinarkach stacjonarnych. Zapewnia wysoką wydajność pracy i niski koszt eksploatacji. Standardowe wymiary i typy tarcz do cięcia metalu Tarcza

Wiadomości 0 Comments

Wynajem rusztowań warszawskich – praktyczne porady, co warto wiedzieć o wynajmie

Rusztowanie to niezbędny element na każdym placu budowy, na którym odbywają się prace na wysokościach. Na rynku do wyboru są między innymi rusztowania elewacyjne, aluminiowe czy włoskie Goffi. Ale to

Wiadomości 0 Comments

Zastosowanie rur ze stali nierdzewnej

Rury stalowe nierdzewne stosuje się w następujących dziedzinach: w budownictwie, w produkcji balustrad, systemów klimatyzacji, w produkcji sprzętów AGD, instalacji w przemyśle chemicznym, a także w zbiornikach i silosach dla

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!