Jak samodzielnie zamontować siatkę na balkonie? Instrukcja montażu

Jak samodzielnie zamontować siatkę na balkonie? Instrukcja montażu

Montaż siatki na balkonie w pierwszej chwili może wydawać się skomplikowanym przedsięwzięciem – zwłaszcza jeśli nie masz doświadczenia w tego typu pracach. Zanim jednak wezwiesz fachowca, warto spróbować swoich sił. Samodzielny montaż siatki na balkonie to naprawdę proste zadanie!

Dlaczego powinieneś zdecydować się na montaż siatki na balkonie?

Montaż siatki na balkonie to sposób na zapewnienie dodatkowej ochrony dzieciom i hodowanym zwierzętom.

Po co w ogóle montować siatkę na balkonie? Prace wykonuje się głównie w celach ochronnych. Dobrze wiedzą o tym właściciele czworonogów (zwłaszcza kotów) oraz hodowcy ptaków. Montaż siatki na balkonie uchroni większe zwierzęta przed bolesnym upadkiem. Pozwoli także stworzyć swego rodzaju „wolierę” zabezpieczającą przed ucieczką ptaki ozdobne.

Jak zamontować siatkę ochronną na balkonie mogą również zastanawiać się rodzice młodszych dzieci. Takie działanie nabiera znaczenia, zwłaszcza gdy mieszkanie znajduje się na wyższym piętrze budynku usytuowanego przy ruchliwej ulicy. Siatka nie tylko zabezpieczy dzieci przed próbami wspięcia się na barierkę. Ochroni także przechodniów na wypadek, gdyby z balkonu spadały cięższe zabawki.

Siatka ułatwi Ci też ochronę powierzchni balkonu przed nieproszonymi gośćmi – np. wolnożyjącymi ptakami.

Ile kosztuje montaż siatki na balkonie? Wiele zależy od tego, jaki rodzaj materiału wybierzesz, a także ile siatki będzie Ci potrzebne. Najlepiej sprawdź i porównaj oferty kilku producentów.

Jak zamontować siatkę? Instrukcja krok po kroku

Zanim zabierzesz się do pracy i zapoznasz się z pełną instrukcją montażu siatki na balkonie, upewnij się, że masz wszystkie niezbędne narzędzia i elementy montażowe. Potrzebne będą: wiertarka udarowa, młotek, kombinerki, śrubokręt, kotwy, stalowa linka, opaski zaciskowe oraz tzw. śruba rzymska. Konieczna będzie również siatka. Najłatwiej zamontować taką dociętą na wymiar. Aby ją zamówić, zmierz szerokość i długość balkonu, a do uzyskanych wyników dodaj po ok. 20 cm na każdy bok.

Co dalej? Jak zamontować siatkę na balkon? Zacznij od zainstalowania kotew w każdym rogu. Następnie przeciągnij przez ich oczka stalową linkę. Teraz wystarczy w jednym rogu koniec linki przymocować do kotwy przy użyciu zacisku. Z drugiej strony zastosuj śrubę rzymską, a jej hak zaczep do kotwy tak, aby mocno napiąć stalową linkę. Do tak przygotowanej „ramy” zamocuj wybraną siatkę. W tym celu możesz użyć np. opasek zaciskowych, które będziesz mocował w odległościach ok. 10 cm od siebie. Na koniec nadmiar siatki po prostu obetnij nożyczkami. To wszystko! Właśnie zainstalowałeś siatkę na balkon dla kota! Montaż nie jest więc taki trudny.

Być może zastanawiasz się również czy można (i jak) zamontować siatkę na balkonie bez wiercenia? Jest to jak najbardziej możliwe. W tym celu zastosuj zaczepy, które przytwierdzisz do ścian specjalnym klejem montażowym.

Dobrej jakości siatka na wymiar? Tylko z SIECI-SIATKI!

Chcesz przeprowadzić montaż siatki na balkonie, ale nie wiesz, którą wybrać? Czym powinna się charakteryzować i jak znaleźć taką w przystępnej cenie? Pomożemy! W SIECI-SIATKI produkcją, przygotowywaniem na wymiar oraz montażem siatek zajmujemy się od ponad 10 lat. Sprawdź naszą pełną ofertę, a w razie wątpliwości skontaktuj się z nami! Nasi pracownicy chętnie Ci doradzą. Wspólnie znajdziemy najlepsze dla Ciebie rozwiązanie!

Previous Inwestorzy wybierają małe projekty domów. Zobacz, co sprawdza się najlepiej.
Next Popularne akcesoria do pomp głębinowych

Może to Ci się spodoba

Aranżacja wnętrz 0 Comments

Obrazy do kuchni – hit czy kit?

Z czym kojarzy się nam kuchnia? Z miłym zakątkiem, w którym możemy coś przekąsić, z miejscem, w którym cała rodzina przygotowuje posiłek, ze smakowitymi zapachami i wesołą atmosferą. To właśnie

Mieszkanie 0 Comments

Wybór idealnych płyt tarasowych

W dzisiejszym artykule przyjrzymy się bliżej tematyce płyt tarasowych, które stanowią kluczowy element każdego tarasu. Omówimy różne rodzaje płyt, porównamy materiały, z których są wykonane, a także przedstawimy trendy i

Aranżacja wnętrz 1Comments

Aranżacje wnętrz

Projektowanie i aranżacja wnętrz to dość wymagające zadanie, które z pozoru może wydawać się dość proste. W praktyce okazuje się jednak, iż zaprojektowanie funkcjonalnego i estetycznego mieszkania bądź pomieszczenia, niejednemu

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!