Wynajem podnośników – jakie maszyny warto wypożyczyć do prac na dużych wysokościach?

Wynajem podnośników – jakie maszyny warto wypożyczyć do prac na dużych wysokościach?

Wykonanie pracy na wysokości bezwzględnie wymaga zastosowania odpowiedniego sprzętu. Jednak jakie maszyny sprawdzą się najlepiej? Z tego artykułu dowiesz się, na jakie kwestie zdecydowanie warto zwrócić uwagę!

Wypożyczalnia wysięgników koszowych – kiedy się przyda?

Maszynami wykorzystywanymi do wykonywania czynności na wysokościach najczęściej są podnośniki koszowe. Mowa o pojazdach samobieżnych, wyposażonych w przeguby i ogrodzone platformy umieszczone na ich końcu. Ruch przegubu powoduje podniesienie kosza, a tym samym również tego, co się w nim znajduje. W zależności od potrzeb i wybranego modelu mogą to być narzędzia, maszyny, materiały budowlane, ale i ludzie.

Warto podkreślić, że wyróżniamy wiele modeli koszowych. Na rynku działają firmy oferujące wynajem zarówno urządzeń z silnikiem elektrycznym, jak i spalinowym. Przykładem takiej wypożyczalni, która świadczy usługę wynajmu podnośników jest Drial.

To jedna z bardziej znanych wypożyczalni oferujących wynajem podnośników koszowych, która ma w swojej ofercie modele z trzech głównych kategorii. Są to wysięgniki masztowe, nożycowe i przegubowe. Firma oferuje również ładowarki teleskopowe – ich omówieniem zajmiemy się w dalszej części tekstu.

Modele masztowe to najprostsze podnośniki. Umożliwiają ruch jedynie w pionie, a dostępna na nich platforma jest raczej niewielka. Wysięgniki te są przeznaczone do wznoszenia na wysokość niewielkiej ilości materiału, małych narzędzi lub pojedynczych osób. 

Druga kategoria to podnośniki nożycowe. Posiadają podwójne przeguby, których ruch wynoszący platformę przypomina cięcie przestrzeni nożyczkami, czemu zresztą zawdzięczają swoją nazwę. Wysięgniki tego typu mają nieco większe platformy, przez co rekomenduje się skorzystanie z nich, gdy ładunek ma spore gabaryty.

Ostatnia kategoria to podnośniki przegubowe. Mamy tutaj do czynienia z łamanymi przegubami, dzięki którym platforma może być przemieszczania nie tylko w pionie, ale też w poziomie i pod kątem. Dzięki tej funkcjonalności, zastosowanie tych produktów jest niezwykle szerokie. Co warto odnotować,  platformy w takich wysięgnikach są zwykle dosyć małe. Sprzęt ten najlepiej poradzi sobie w trudnodostępnych miejscach.

Ładowarka teleskopowa niezbędna przy wielu projektach

Kolejną grupę popularnych maszyn do pracy na wysokości są ładowarki teleskopowe. W pewnym uproszczeniu ich budowa jest zbliżona do konstrukcji koparki. Mechanizm jezdny umożliwia poruszanie się pojazdu w trudnym terenie, dlatego bywa wykorzystywana na budowie. 

Teleskopowe ramię pojazdu może poruszać się w dowolnych kierunkach, sięgając nawet na spore odległości. Końcówkę przegubu stanowią zwykle widły. Sprzęt tego typu służy głównie do transportu towarów.

Wynajem podnośników elektrycznych i spalinowych

Jak można zauważyć, wybór podnośników dostępnych na rynku jest niezwykle szeroki. Decydując się na konkretną maszynę, sprawdź, jaki ma napęd. Wynajem podnośników elektrycznych będzie odpowiednim wyborem w przypadku konieczności przeprowadzenia prac w pomieszczeniach, choć maszyny te sprawdzą się też na zewnątrz. 

Wynajem podnośników spalinowych to dobra decyzja, gdy musimy wykonać konkretne zadanie w otwartym terenie. Wszystkie wymienione powyżej wskazówki są istotne, niemniej trzeba zwrócić tu uwagę na jeszcze jeden, niezwykle ważny, aspekt. 

Bez względu na to, czy decydujesz się na wynajem podnośników nożycowych, czy ładowarek teleskopowych, pamiętaj przede wszystkim o tym, aby zwracać uwagę na ich jakość. Warto wynajmować jedynie sprzęt od renomowanych firm jak Drial.

Previous Tiny House – mały metraż, dużo szczęścia
Next Jakie rolety zewnętrzne wybrać - na co zwrócić uwagę?

Może to Ci się spodoba

Budowa domu 0 Comments

Polacy podchodzą konserwatywnie do budowy domów

60 proc. domów budowanych jest na terenach wiejskich, kolejne 15 proc. – w miastach średniej wielkości. Najwięcej nowych inwestycji w ubiegłym roku przybyło w województwach mazowieckim, śląskim i dolnośląskim. Najczęściej wybierany jest metraż w przedziale

Plan budowy 0 Comments

Gotowy projekt domu. Co można w nim zmienić?

Co roku tysiące rodzin decyduje się na rozpoczęcie budowy domu. To często najważniejsza inwestycja w życiu, która wymaga sporego wysiłku, nie tylko finansowego. Wszystko zaczyna się od zakupu działki i

Remont 0 Comments

Jak ubezpieczyć nieruchomość na czas remontu?

W 2022 roku oddano do użytku 238 tys. nowych mieszkań, o 1,7 proc. więcej niż rok wcześniej. Nieruchomości wciąż drożały- od deweloperów (+11 proc.) i na rynku wtórnym (+8 proc.).

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!