Prefabrykowane, energooszczędne domy dla rodziny

Prefabrykowane, energooszczędne domy dla rodziny

W Polsce wzrasta popularność domów prefabrykowanych. Polacy przekonali się do nowych technologii, od lat popularnych na zachodzie Europy czy w Skandynawii. Ich główną zaletą jest szybkość realizacji projektu oraz montaż wykonywany bezpośrednio na placu budowy. Produkowane w zakładach, w idealnych warunkach atmosferycznych i montowane bezpośrednio na fundamentach, cieszą się u nas coraz większą popularnością gdyż są szybkie w montażu, a co najważniejsze – są energooszczędne.

medium

Szeroka oferta i doświadczenie

Firma Danwood przygotowała wiele gotowych projektów domów, które przedstawia na swojej stronie internetowej oraz ciekawe i różnorodne aranżacje wnętrz, a inwestor może wybrać ten, który będzie najlepiej dopasowany do potrzeb i gustu jego rodziny. Nie tylko nie płaci za projekt, ale również bez dodatkowych kosztów, może sprawnie dokonywać zmian w projekcie. Dzięki temu każdy projekt ma indywidualny charakter. Projektanci Danwood chętnie służą radą także podczas wybierania rodzaju wykończenia domu. Firma zatrudnia polskich fachowców posiadających doświadczenie oraz wiedzę technologiczną zdobytą podczas wielu budów prowadzonych za granicą. Danwood proponuje inwestorom stałą opiekę od momentu podjęcia decyzji o budowie domu do przeprowadzki. Zapewnia jedną, sprawdzoną ekipę budowlaną i remontową oraz dba o wszystkie formalności, zgody i pozwolenia, które do tej pory zajmowały klientom wiele czasu i nerwów. Jedna ekipa budowlana nadzoruje cały proces budowy.

Energooszczędność i ekologia

Domy Danwood to domy w najwyższym standardzie energooszczędnym, co ma istotne znaczenie przy późniejszych kosztach utrzymania. Posiadają doskonałe właściwości termoizolacyjne. To kwestia ważna zarówno w kontekście ochrony środowiska jak i zmniejszenia kosztów utrzymania. W budynkach tego rodzaju możliwe jest wykorzystywanie najbardziej zaawansowanych technologii związanych z pozyskiwaniem energii ze źródeł alternatywnych. Domy prefabrykowane dedykowane są wszystkim osobom dbającym o środowisko naturalne oraz tym, którzy chcieliby wybudować dom i utrzymać go niższym kosztem. Ze względu na charakter konstrukcyjny budynku można wykorzystać w nim tak naprawdę wszystkie alternatywne źródła pozyskiwania energii cieplnej oraz elektrycznej. Mowa tutaj głównie o pompach ciepła, wentylacji z odzyskiem ciepła, czy kolektorach słonecznych, które świetnie sprawdzają się w Polsce nawet w okresie zimowym.

Przejrzysty kosztorys i krótki czas realizacji

Poza projektem inwestor już na samym początku otrzymuje kosztorys. Podobnie jest w przypadku domów murowanych, jednak tutaj nigdy nie ma 100% pewności, jaki jest próg błędu i ostateczny koszt budowy może być znacznie wyższy niż w przedstawionym kosztorysie. Takie sytuacje nie mają miejsca w przypadku domów prefabrykowanych. Niezmienna cena wynika z faktu, iż jedna firma zajmuje się budową domu, od pozwolenia, fundamentu, aż po wykończenie „pod klucz”, dzięki temu Danwood potrafi bardzo dokładnie ocenić koszt budowy. Jest stworzony harmonogram, w którym prace poszczególnych ekip są ściśle zaplanowane i nie ma przerw w realizacji inwestycji. w przypadkutechnologii murowanej koszt nie jest precyzyjny, gdyż firma która robi kosztorys całościowy i oferuje projekt, nie odpowiada w żaden sposób za jego realizację lub kosztorys robią poszczególni wykonawcy w czasie trwania budowy, osobno fachowiec od fundamentów, osobno elektryk itd. Koszty i czas są praktycznie nie do ocenienie, nie mówiąc już o zakresach poszczególnych fachowców, w których często są „dziury”, braku umów i zakresów pracy poszczególnych osób. Niemożliwe wręcz jest ustawienie wszystkich prac po kolei oraz przewidzenie odpowiedniego kosztu i czasu pracy ekip. Inwestor nie jest w stanie nad tym panować pracując i prowadząc normalne życie. Gdy Inwestor kupuje dom w firmie, która buduje domy murowane, często wzrost kosztów może wynikać z tego, że materiały są zakupywane przez te firmy „na bieżąco”, a nie tak jak w domach prefabrykowanych. Danwood ma długofalowe umowy, które gwarantują atrakcyjne ceny.

Do niewątpliwej zalety przejrzystości ceny, ustalonej już na etapie planowania, istotną zaletą domów prefabrykowanych okazuje się być także czas budowy. Po około 8–12 tygodniach od rozpoczęcia budowy, rodzina może wprowadzić się do własnego domu wykończonego „pod klucz”. Domy marki Danwood można bez problemu stawiać zimą, ponieważ sucha technologia produkcji nie wymaga użycia wody na placu budowy i jeśli tylko fundament zostanie zalany przed mrozami, pozostałe prace można wykonać nawet w mroźne dni. Domy prefabrykowane mają 30–letnią gwarancję na konstrukcję domu.

Sprawdzona technologia i jakość

Domy Danwood są znane w całej Europie i Skandynawii. Szczególnie popularne są na wymagającym rynku niemieckim. Niemieccy inwestorzy przyzwyczajeni do wysokiej jakości materiałów i wykonania oraz wrażliwi na kwestie ekologii i komfortu mieszkania, chętnie korzystają z oferty Danwood. Każdy dom przygotowywany jest w polskiej fabryce w Bielsku Podlaskim i wraz z polskimi inżynierami oraz wykwalifikowaną ekipą, transportowany jest tirami do Niemiec, Austrii, Wielkiej Brytanii i Irlandii, a także Szwajcarii czy Francji i oczywiście w każdy rejon Polski.

Next Własna elektrownia słoneczna z dotacją Prosument!

Może to Ci się spodoba

Budowa domu 0 Comments

Gdzie kupować materiały budowlane?

Zanim prace budowlane ruszą, trzeba zaopatrzyć się we wszystkie niezbędne narzędzia i materiały. Dopiero, gdy wszystko będzie pod ręką, można będzie zacząć działać z remontem, czy też budową. Sprawdźmy więc,

Plan budowy 0 Comments

Jak wybrać odpowiednią działkę budowlaną?

Zakup działki to pierwszy, lecz niezmiernie istotny krok na drodze ku budowie własnego domu. Kluczowa w tym przypadku wydaje się lokalizacja, ale inne parametry mają nie mniejsze znaczenie. Na co

Budowa domu 0 Comments

Kraty pomostowe niestandardowe rozwiązania w budownictwie

Kraty pomostowe to bardzo ciekawe rozwiązanie, które z pewnością powinno być stosowane w budownictwie częściej. Możliwości zastosowania krat pomostowych są olbrzymie i warto je poznać, aby móc w pełni wykorzystać

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!