Jakie rolety zewnętrzne wybrać – na co zwrócić uwagę?

Jakie rolety zewnętrzne wybrać – na co zwrócić uwagę?

Rolety zewnętrzne to coraz bardziej popularny i przydatny element wyposażenia domu czy mieszkania. Nic dziwnego – mają one naprawdę wiele zalet. I chociaż w ich posiadanie trzeba trochę zainwestować, to jest to wydatek, który szybko się zwróci. Jak wybierać rolety zewnętrzne i czym się kierować? Odpowiadamy!

Rolety zewnętrzne i ich zalety

Zacznijmy jednak od krótkiego omówienia plusów posiadania rolet zewnętrznych. A jest ich naprawdę sporo! Po zamontowaniu rolet zewnętrznych w Twoim domu wiele się zmieni – na lepsze!

Rolety zewnętrzne doskonale chronią przed warunkami atmosferycznymi. Dzięki nim nie tylko wnętrze się nie nagrzewa czy nie wychładza, ale też przebywanie w nim jest znacznie przyjemniejsze. Rolety zapewniają oknom jeszcze większą szczelność, co warto docenić szczególnie zimą. Latem natomiast skorzystasz z tego, że przestrzeń nie będzie się tak szybko nagrzewać.

Do komfortu cieplnego dochodzi też komfort swobodnej pracy, zabawy czy relaksu w swoich czterech kątach. Rolety zewnętrzne chronią przed ostrym słońcem, pozwalając na oglądanie filmów czy na pracę, ale przydadzą się też w sypialni, kiedy tuż obok okna stanęła uliczna latarnia. Z pomocą rolet zaśniesz głęboko także w ciągu dnia: rewelacyjnie zacieniają przestrzeń.

Na tym nie koniec zalet, bo rolety zewnętrzne równie doskonale wygłuszają. Możesz mieszkać przy ruchliwej ulicy, a drogowy hałas nie będzie Ci przeszkadzał, podobnie jak dźwięki miasta w ruchliwej dzielnicy. Twój sen nigdy nie będzie tak spokojny jak po zamontowaniu rolet zewnętrznych.

No i wreszcie kluczowa zasada – ta, dzięki której będziesz wyjeżdżał bez obaw. Mowa oczywiście o kwestii ochrony przed wizytą niepowołanych gości. Rolety zewnętrzne to wystarczające wyzwanie dla przestępców. Ich sforsowanie jest trudne, czasochłonne i „głośne”, co sprawia, że mało kto decyduje się na taki krok, a Twój dobytek jest dzięki temu bezpieczny.

Rodzaje rolet zewnętrznych

Przejdźmy jednak do sedna tego tekstu i omówmy rodzaje rolet zewnętrznych. Wymienione powyżej zalet na pewno przekonały Cię, że warto je mieć. Poznaj bliżej typy rolet.

Rolety zewnętrzne elewacyjne

Zdecydowanie najbardziej popularne. Skrzynka z roletą umieszczana jest, jak sama nazwa wskazuje, na elewacji budynku. Przytwierdza się ją nad oknem, natomiast prowadnice zlokalizowane są pod bokach wnęki okiennej. Montaż wykonuje się za pomocą kołków montażowych lub, w razie potrzeby, dłuższych kotw. Wadą tego rozwiązania jest to, że na roletach szybko osadza się brud.

Rolety naokienne

Teraz rozwiązanie, w którym nie musisz przejmować się zabrudzeniami, a mianowicie rolety zaokienne, które umieszcza się we wnęce okiennej. Minusem jest jednak to, że kaseta z roletą zasłania światło okna, co może sprawić, że przy małych oknach do wnętrza może wpadać niewiele światła.

Rolety nakładane

To dobre rozwiązanie, jeśli wymieniasz okna lub budujesz dom, ponieważ ich montaż wykonuje się wyłącznie przy montażu okien. Skrzynia rolety jest zupełnie niewidoczna, ponieważ chowa się w ścianie.

Rolety podtynkowe

To kolejna opcja, na którą trzeba zdecydować się wcześniej – w tym wypadku już na etapie budowy. Rolety zakłada się podtynkowo, dzięki czemu również nie psują one wrażeń estetycznych.

Rolety nadprożowe

Na ten wariant także trzeba decydować się wcześniej. Rolety te, jak sama nazwa wskazuje, montuje się w nadprożu okna.

Jak widzisz, możliwości jest sporo, ale większość z nich może być zamontowana jedynie na etapie budowy lub remontu. Jeśli masz takie plany, postaw na rolety zewnętrzne, które zostaną zamontowane pod tynkiem lub w ścianie – dzięki temu nie zmienią one znacząco odbioru bryły. A jeśli Twój dom już jest wybudowany lub nie masz możliwości remontu, wybierz rolety zewnętrzne. One także spełnią Twoje oczekiwania!

Previous Wynajem podnośników – jakie maszyny warto wypożyczyć do prac na dużych wysokościach?
Next Parujące okna w mieszkaniu- skuteczne rozwiązania

Może to Ci się spodoba

Plan budowy 0 Comments

Energooszczędne domy, czyli zmiany w prawie budowlanym od 2017 roku

Początek 2017 roku to czas zmian w prawie budowlanym. W trend tzw. „zielonego budownictwa” doskonale wpisuje się firma Archeton, która specjalizuje się w tworzeniu i sprzedaży projektów domów jednorodzinnych. Nowe

Budowa domu 0 Comments

Dom, czy jednak mieszkanie – co opłaca się bardziej?

Coraz więcej młodych ludzi zastanawia się, czy lepiej zainwestować w dom, czy jednak w mieszkanie? Zanim jednak podejmiemy tak ważną w naszym życiu decyzję, będziemy musiał nie tylko zdecydować, ale

Remont 0 Comments

Solidne narzędzia to gwarancja wysokiej jakości usług

Obecnie, aby sprostać bardzo wysokim wymaganiom klientów w kwestii jakości wykonywanych usług, każdy fachowiec poza wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami musi dysponować specjalistycznym sprzętem. Solidne narzędzia to nie tylko gwarancja jakości,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!