Remonty w kuchniach i łazienkach z MFP®

Remonty w kuchniach i łazienkach z MFP®

Co sprawia, że płyta MFP® jest materiałem godnym polecenia do wykorzystania w pracach remontowych w łazienkach czy kuchniach?

medium

MFP® w przeciwieństwie do większości innych materiałów drewnopochodnych nie ulega rozwarstwieniu i praktycznie nie pęcznieje w wilgotnych warunkach. To sprawia,

że łazienkach czy kuchniach, czyli pomieszczeniach o największej zazwyczaj wilgotności w domu, można je śmiało zastosować do wykonania różnego rodzaju prac remontowych. Współczynnik spęcznienia MFP® wynosi zaledwie 10%, ponadto zawsze jest to spęcznienie równomierne i jedynie czasowe.
MFP® można wykorzystać w kuchniach i łazienkach np. jako podkład po podłogę. Wytrzymała i łatwa w obróbce płyta będzie tu znakomitym rozwiązaniem. Jej montaż jest bardzo prosty, łatwo też osiągnąć istotne w łazience i kuchni wypoziomowanie podkładu.
W przypadku łazienki i kuchni na podłogach często stosuje się okładziny ceramiczne,
np. gres – na gładkiej i adhezyjnej powierzchni łatwo będzie je starannie ułożyć, nawet wtedy, gdy wykonujemy te prace bez pomocy fachowca. Podobnie jest w wypadku obudów wanien, brodzików, podestów, ścianek, obudów stelaży podtynkowych czy stopni, jeśli takowe mamy we wnętrzu. Podłoga na podkładzie z MFP® będzie ciepła dzięki dobrej izolacyjności termicznej płyty, ale jeśli lubimy ogrzewanie podłogowe również możemy je śmiało przy takim podkładzie zamontować.
Co bardzo istotne w przypadku pomieszczeń takich jak kuchnie i łazienki MFP® doskonale odprowadza wilgoć, gwarantując odpowiedni, sprzyjający użytkownikom mikroklimat oraz suche ściany i podłogi. W takich warunkach nie jesteśmy narażeni chociażby na rozwój szkodliwych, zwłaszcza dla zdrowia najmłodszych domowników, grzybów i drobnoustrojów.
Doradca techniczny Pfleiderer, Mariusz Piszczek podkreśla, że z płyt MFP® można wykonać konstrukcje często stosowanych w łazienkach wnęk, półek, blatów podumywalkowych.
W kuchni – mogą stanowić konstrukcję kuchennej wyspy, bufetu. Tu warto zaznaczyć, że w przypadku kuchni i łazienki godnym polecenia sposobem wykończenia powierzchni MFP® może być także pokrycie laminatem HPL. Daje to nie tylko higieniczną, łatwą do utrzymania w czystości i odporną na wilgoć powierzchnię, ale także pozwala wykreować ciekawe efekty estetyczne.

Previous Jak dobrać wannę do łazienki? - radzi Kaldewei
Next Wygodny i funkcjonalny narożnik Loris w salonach Abry

Może to Ci się spodoba

Mieszkanie 0 Comments

Odnawianie ścian białą farbą – matową czy z połyskiem?

Psychologia koloru może mieć znaczący wpływ na nasze samopoczucie, dlatego kolor ścian we własnych czterech kątach powinien być dopasowany do charakteru lokatorów. Biały kolor ma co najmniej dwie twarze: jednych

Remont 0 Comments

Jak tanio wykonać remont domu samemu?

Remont domu często kojarzy się z dużym wydatkiem i stresem. Jednak z odpowiednim przygotowaniem oraz strategią, możemy znacząco obniżyć koszty i cieszyć się świeżo odnowionym wnętrzem bez nadwyrężania budżetu. W

Remont 0 Comments

Oświetlenie do wbudowania w sufit podwieszany

Sufit podwieszany – materiały budowlane Sufit podwieszany to element budowlany często spotykany w mieszkaniach, domach a także biurach i różnych obiektach publicznych. Swą popularność zawdzięcza łatwości montażu i demontażu, elastyczności

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!