Jakie parametry powinna mieć taśma z napisem ostrożnie szkło?

Jakie parametry powinna mieć taśma z napisem ostrożnie szkło?

Jedną z najczęściej stosowanych taśm samoprzylepnych w trakcie pakowania produktów jest taśma zawierająca oznaczenie “ostrożnie szkło”. Z jakiego materiału powinna być wykonana taka taśma? Czy warto umieścić na niej inne komunikaty? Podpowiadamy. 

Dlaczego należy zabezpieczać paczki?

Transport paczek w firmach kurierskich i pocztowych mimo rosnących standardów nie gwarantuje, że produkty dotrą do klientów w idealnym stanie. Wiąże się to po części z masowego składowania przesyłek w opakowaniach zbiorczych (np. kontenery), a po części z nieuwagi i pośpiechu podczas sortowania i doręczania. Wprawdzie firmy często nie mają wpływu na to, jak ich paczki są procesowane, to wiele przypadków uszkodzeń można uniknąć poprzez odpowiednie ich zabezpieczenie. 

Po pierwsze, kwestia ta dotyczy samego sposobu pakowania produktów i zamykania kartonów. Tu nie warto oszczędzać na kiepskich wypełniaczach czy taśmie, która zerwie się pod wpływem temperatury czy przemieszczania. Po drugie, taśma musi zawierać kluczowe informacje na temat zawartości (np. informację “ostrożnie szkło”), a także może zawierać dodatkowe dane, np. adres firmy, numer telefonu, logo i tym podobne. To świetne rozwiązanie dla firm produkcyjnych i sklepów internetowych, które codziennie wysyłają setki produktów i nie mogą sobie pozwolić na straty związane z tym procesem. 

Zobacz: https://tcmservice.pl/produkt/ostroznie-szklo/

Jakie parametry powinna mieć taśma z napisem ostrożnie szkło? 

Kluczową kwestią będzie jej wytrzymałość, dzięki której paczka nie otworzy się samoistnie lub pod wpływem lekkiego nacisku. Jakiego rodzaju taśmy zapewnią taką szczelność? To zależy od rodzaju materiału, do którego taśma będzie przywierać oraz od warunków przechowywania danego pakunku. Klej akrylowy na taśmie PP (polipropylenowej) na przykład nie będzie skuteczny w przypadku wilgotnych warunków (podobnie jest w przypadku taśmy papierowej) lub w miejscach, gdzie panuje ujemna temperatura. Taśmy PP akrylowy ponadto zyskuje na przyczepności wraz z czasem, natomiast taśmy PVC szybko sklejają się z każdą powierzchnią (np. chropowatą) i z uwagi na różne rodzaje dostępnych klejów może być stosowana w niskich i wysokich temperaturach. Każda z naszych taśm będzie skuteczna w przypadku aplikacji ręcznej (także za pomocą aplikatorów) i mechanicznej. 

Taśmy dostępne w TCM Service możesz zaprojektować samodzielne, choć oferujemy także ze standardowymi, uniwersalnymi komunikatami jak “ostrożnie szkło” czy “ostrożnie nie rzucać”. Samodzielne stworzenie taśmy samoprzylepnej pozornie może wydawać się skomplikowane, ale tak naprawdę nie wymaga zaawansowanych umiejętności graficznych. Na naszej stronie znajdziesz kreator, który jest bardzo intuicyjnym narzędziem do projektowania taśm samoprzylepnych. Możesz wybrać m.in. bazowy kolor taśmy i jej szerokość, wielkość nadruku, jego treść (istnieje możliwość dodania prostych, uniwersalnych ikon) i kolor. Co równie istotne, kreator pozwala dobrać rodzaj materiału bazowego i kleju. Poza tym dzięki niemu poznasz wstępny koszt realizacji zlecenia, dzięki czemu szybko dopasujesz opcję zgodną z potrzebami firmy. 

Previous Dlaczego warto wybrać balustrady ze stali nierdzewnej?
Next Szafki do przedpokoju - jak wykorzystać tę przestrzeń korytarza?

Może to Ci się spodoba

Mieszkanie

Ile zapłacimy za miejsce postojowe w garażu podziemnym?

W jakiej cenie deweloperzy oferują miejsca postojowe w powstających osiedlach? Analitycy portalu  nieruchomości Dompress.pl przeprowadzili sondę wśród firm by sprawdzić, w których inwestycjach nabywcy mieszkań są zobligowani do ich zakupu.

Mieszkanie 0 Comments

Listwy przypodłogowe – praktyczne wskazówki dotyczące doboru i montażu

Listwy przypodłogowe, choć niewielkie, są jednym z ważniejszych elementów wykończenia mieszkania, wpływających na jego estetyczny wygląd. Są przy tym niedrogie i łatwe w montażu. Jakie rodzaje listew dostępne są na

Mieszkanie 0 Comments

Palisady betonowe. Zastosowanie, montaż i porównanie z innymi materiałami

Palisady betonowe to popularne rozwiązanie stosowane w architekturze krajobrazu, które łączy w sobie funkcjonalność i estetykę. W tym kompleksowym przewodniku dowiesz się, jakie są zastosowania palisad betonowych, jak prawidłowo je

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!