Jak zabezpieczyć foliowy tunel siatką cieniującą – odpowiadamy!

Jak zabezpieczyć foliowy tunel siatką cieniującą – odpowiadamy!

Zabezpieczenie tunelu foliowego za pomocą specjalnej siatki to bardzo dobre rozwiązanie. Dzięki temu wzmacnia się cała konstrukcja, dlatego nie ma obaw o bezpieczeństwo znajdujących się w środku upraw. Jak wykonać to dobrze? Poniżej instrukcja, jak powinna zostać zamocowana siatka na tunel foliowy.

Po co siatka na tunel foliowy?

Choć tunel foliowy sam w sobie jest stosunkowo solidny, warto pomyśleć o jego dodatkowym wzmocnieniu. Dzięki temu nie trzeba się martwić, że konstrukcja ulegnie zniszczeniu na skutek zmiennych warunków pogodowych. Warto jak najlepiej zabezpieczyć uprawiane warzywa, zioła bądź inne rośliny.

Siatka na tunel foliowy to sprawdzony wybór. Gwarantuje ochronę przed:

  • nadmiarem światła słonecznego – siatka ma właściwości cieniujące,
  • mrozem – w czasie zimy rośliny są zabezpieczone przed chłodem.

Siatka ochronna na tunel foliowy jest wyjątkowo praktyczna. Ważne jest też to, że jej zamocowanie nie jest skomplikowane.

Siatka na tunel foliowy – montaż krok po kroku

Wystarczy kilka prostych czynności, aby siatka na tunel foliowy była zamocowana poprawnie. Można z powodzeniem zrobić to samodzielnie.

Wewnątrz czy na zewnątrz?

Siatka cieniująca na tunel foliowy zazwyczaj jest montowana na zewnętrznej stronie konstrukcji. Umieszczenie jej wewnątrz także jest możliwe, ale to mniej popularne rozwiązanie. Odpowiednio rozpięta siatka na zewnątrz skutecznie ochroni tunel przed rozerwaniem i innymi zniszczeniami na skutek porywistego wiatru czy intensywnych opadów.

Czym zamocować siatkę na tunel foliowy?

Do zamocowania siatki na tunel wykorzystuje się różne akcesoria. Najczęściej są to:

  • specjalne klipsy,
  • opaski zaciskowe,
  • linki.

Używając takich przedmiotów, można solidnie przymocować siatkę do konstrukcji. Nie trzeba się wówczas martwić, że przypadkowo się odepnie i nie będzie zapewniać dostatecznej ochrony.

Odpowiednie naciągnięcie

Żeby siatka na tunel foliowy spełniała swoje zadanie, musi być dobrze naciągnięta. Przypinając ją, trzeba się upewnić, że nie jest zbyt luźna. Jeżeli jest to produkt od sprawdzonej firmy, nie ma powodów do obaw. Mocne naciąganie nie sprawi, że siatka maskująca na tunel foliowy niespodziewanie się rozerwie.

Gdzie znaleźć siatkę na tunel foliowy?

Specjalistyczne siatki cieniujące na tunele foliowe warto zamawiać bezpośrednio od producentów. Należy jednak zweryfikować, czy dana firma rzeczywiście jest godna zaufania. Powinna mieć doświadczenie w branży i zapewniać kompleksowe świadczenie usług, zaczynając już od doboru właściwego rozmiaru.

Aby nie żałować dokonanego wyboru, zawsze warto też sprawdzić, z czego siatka na tunel foliowy jest wykonana. Powinien to być polietylen. Daje to gwarancję, że siatka ochronna na folie będzie odporna na działanie niekorzystnych czynników, takich jak wilgoć czy zmienna temperatura.

Potrzebna Ci siatka cieniująca na tunel foliowy? Zgłoś się do renomowanego producenta, który pomoże Ci w zakupie!

Previous 4 powody, dla których warto zdecydować się na wynajem podnośnika
Next Mostki termiczne – pułapka dla termoizolacji

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Czy czeka nas boom na rynku nieruchomości?

Rynek mieszkaniowy przygotowuje się do zwiększonego zainteresowania zakupem mieszkań. Wynika to z wprowadzenia szeregu rozwiązań, które mają ułatwić ubieganie się o dofinansowanie zakupu własnego „M”. Należy do nich program Bezpieczny

Wiadomości 0 Comments

Budros – usługi budowlane na najwyższym poziomie

Firma Budros już od ponad 30 lat działa na rynku w branży budowlanej. Swoją działalność przedsiębiorstwo rozpoczęło w 1991 roku w Trójmieście, gdzie do teraz ma siedzibę. Prężnie rozwija się

Wiadomości 0 Comments

Zastosowanie rur ze stali nierdzewnej

Rury stalowe nierdzewne stosuje się w następujących dziedzinach: w budownictwie, w produkcji balustrad, systemów klimatyzacji, w produkcji sprzętów AGD, instalacji w przemyśle chemicznym, a także w zbiornikach i silosach dla

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!