Trawa z rolki – 3 powody, dla których warto wybrać to rozwiązanie na wiosnę

Trawa z rolki – 3 powody, dla których warto wybrać to rozwiązanie na wiosnę

Zdecydowana większość z nas ma już za sobą prace związane z przygotowaniem trawnika do zimy. Niestety mimo dużego nakładu czasu, największej staranności i użytych najlepszych nawozów i narzędzi, można przeżyć na wiosnę gorzkie rozczarowanie. Trawnik może nie przezimować w idealnym stanie. Co wówczas robić? Specjaliści sięgają tu po niezawodne rozwiązanie, czyli trawnik z rolki. Sprawdźmy, dlaczego trawa w rolkach cieszy się taką popularnością.

Pozimowa pielęgnacja ogrodu jest sporym wyzwaniem nawet dla doświadczonych ogrodników. Mróz, brak słońca, zalegający lód i związany z tym brak powietrza, czy zmurszałe resztki roślin odbijają się na wyglądzie trawy. Topniejący śnieg bezlitośnie obnaża wszystkie puste placki, zgniłe, czy zagrzybiałe miejsca, efekty działań kretów i uszkodzenia spowodowane mrozem. Jeśli takich pozimowych niespodzianek jest więcej, trzeba rozważyć, czy uzupełniać ubytki, wysiewać całą trawę na nowo i czekać długo na efekt, czy też położyć gotowy trawnik z rolki i cieszyć się piękną murawą już po kilku godzinach. Kto nie próbował jeszcze trawy w rolce, koniecznie powinien przynajmniej raz zdecydować się na to rozwiązanie, by przekonać się o jego licznych zaletach. Dlaczego warto wybrać trawnik z rolki? Oto, trzy mocne argumenty przemawiające za trawą w rolkach.

Po pierwsze: brak żmudnej pracy

Trawnik, na którym zalegały hałdy śniegu często niemile zaskakuje nas na wiosnę. Bardzo uciążliwa jest walka z grzybami, które atakują trawę po zimie obfitej w opady śniegu. Pleśń śniegowa jest trudna do usunięcia. Oprócz wygrabienia porażonych części roślin, opryskania środkiem przeciwgrzybiczym, niezbędna jest jeszcze lekka wertykulacja i nawożenie. Czasami naprawdę lepiej od razu zdecydować się na nowy, gotowy trawnik, bo nawet najstaranniejsza pielęgnacja nie gwarantuje, że trawnik odbije.

Po drugie: Koniec z męczącym czekaniem

Wysianie trawnika to mozolna i żmudna praca, a jej efekt stoi zawsze pod znakiem zapytania. Nigdy nie wiadomo, czy np.: gwałtowny deszcz nie wypłucze nasion, albo siew nie wzejdzie równomiernie i zamiast zielonych pędów, będą nas straszyć puste place. Zakładanie trawnika od początku oznacza, że pierwsze koszenie odbędzie się dopiero po upływie kilkunastu tygodni. Wtedy to dopiero będzie można z niego przynajmniej częściowo skorzystać. W odróżnieniu od gotowej trawy z rolkI, młode roślinki są dość długo nieodporne na zmiażdżenie, czy ryzyko połamania, kiedy rozłożymy na nich koc, albo pozwolimy biegać po nich dzieciom z piłką.

Po trzecie: Jednolita murawa doskonałej jakości

Trawnik z rolki jest wysiewany ze specjalnej mieszanki wysokogatunkowych nasion, pieczołowicie pielęgnowany przez specjalistów. Oznacza to, że kupując trawę z rolki dostajemy produkt najwyższej jakości. Taka murawa jest zdrowa, zwarta, intensywnie zielona, bez chorób, zielska, w doskonałej kondycji. Źdźbła są równe, gęste. Taki trawnik prezentuje się okazale od razu po rozłożeniu, a jego pielęgnacja odbywa się na takich samych zasadach, jak w przypadku tradycyjnego trawnika. –mówi Ewa Adamek z portalu grasslandfarms.pl.

Zalety trawnika z rolki są niepodważalne. Szybkie i proste rozłożenie, niemal natychmiastowy efekt, zdrowa, równa, doskonałej jakości murawa, pielęgnacja nie bardziej skomplikowana niż w przypadku tradycyjnego trawnika. Trawa w rolce to idealne rozwiązanie dla niecierpliwych ogrodników, którzy na łonie natury chcą się cieszyć urokami pierwszego wiosennego słońca. To również rozwiązanie, dzięki któremu zaoszczędzimy czas i nerwy – tutaj przecież od razu widzimy efekt.

Previous Frezarka - do czego służy i jak używać jej w prawidłowy sposób?
Next Jaką działkę kupić, by móc szybko postawić na niej dom?

Może to Ci się spodoba

Ogród 0 Comments

Jak dbać o szklarnię ogrodową zimą?

Zimowe miesiące jak styczeń czy luty (w naszym klimacie) powodują, że prace takie jak sadzenie, rozsadzanie, pielenie i zbieranie plonów zamierają. Nie wykonuje się ich nawet w szklarniach. Nie oznacza

Ogród 1Comments

Pamiętajcie o ogrodach

Profesjonalne aranżacje ogrodów to z pewnością umiejętność, którą można nazwać swego rodzaju sztuką. Sztuką wymagającą cierpliwości i niezbędnej wiedzy z dziedziny botaniki. Natura daje nam pełną paletę możliwości. Możemy ją

Ogród 0 Comments

Kosiarki spalinowe z napędem czy bez – jaki model wybrać?

Wybór kosiarki wiąże się z koniecznością podjęcia decyzji odnośnie jej rodzaju. Ważny jest także wybór ewentualnych udogodnień, które może nam tego typu sprzęt zaoferować. Jednym z najważniejszych jest napęd pozwalający

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!