Energooszczędny dom dla rodziny

Energooszczędny dom dla rodziny

Własny dom z ogródkiem, gdzie dzieci mogą bezpiecznie się bawić, a rodzice wypić kawę na tarasie, czy zorganizować grilla ze znajomymi, wreszcie jest w zasięgu każdej rodziny. Firma Danwood przygotowała specjalną ofertę o nazwie Family, serię domów jednorodzinnych dla ludzi pragnących zamieszkać we własnym, ciepłym, energooszczędnym domu, w dodatku za rozsądne pieniądze.

medium

Projekty domów z serii Family zostały tak przemyślane, aby każdy mógł znaleźć dom dostosowany do swoich indywidualnych potrzeb. W programie Family znajdują się domy o powierzchni od około 80 do 150m2 – parterowe, z poddaszem użytkowym lub dwukondygnacyjne. Każdy z domów posiada możliwość wyboru paru wersji układów pomieszczeń, zmiany koloru elewacji domu, wyboru dodatków architektonicznych, a także wyboru aranżacji i kolorystyki łazienek.

Bez przestojów na budowie

Gdy na budowie pracuje jednocześnie kilka różnych, nie związanych z sobą ekip, spójna logistyka, dostarczanie na czas niezbędnych materiałów i terminowość prac oraz ich logiczna kolejność, niejednokrotnie okazują się być wcale nie tak łatwym warunkiem do spełnienia w procesie wykańczania domu. Niedotrzymanie terminu przez jedną z ekip, lawinowo doprowadza do przestojów kolejnych i w rezultacie do tradycyjnych opóźnień z oddaniem budynku do zamieszkania. Program domów Family wyklucza taką ewentualność, bowiem najtrudniejsze i najbardziej czasochłonne prace wykończeniowe: układnie płytek, gresów w łazience, kuchni, korytarzu, spiżarni, a także montaż sanitariatów, wanien, kabin prysznicowych oraz schodów wykonują sprawdzone i doświadczone ekipy, co gwarantuje terminowość prac. Danwood każdego roku buduje ponad 750 domów w całej Europie.

Dobry projekt to podstawa

Projektanci wnętrz przygotowali wiele ciekawych propozycji aranżacji łazienek w programie Family, łączących potrzeby funkcjonalności i estetyki. Klient ma do wyboru gotowe projekty aranżacji wliczone w cenę domu. Wystarczy tylko zdecydować się na preferowany układ i kolorystykę płytek oraz zestaw urządzeń sanitarnych z armaturą. Dzięki wykonanym przez architektów wnętrz projektom można zrezygnować z wynajęcia kogoś  z zewnątrz, co wygeneruje dodatkowo oszczędność finansową, istotną w procesie budżetowania budowy domu. Za to lekkie i niewymagające prace wykończeniowe typu: malowanie, tapetowanie oraz układnie paneli, klient może wykonać samodzielnie, dbając o ekonomie domowego portfela lub zlecić lokalnemu wykonawcy.

Skonfigurować swoje marzenia

Danwood stworzył narzędzie, które pozwala zobaczyć dom jeszcze przed jego wybudowaniem – konfigurator 3D. Dzięki niemu można zaprojektować swój dom z zewnątrz i wszystkie swoje wybory od razu zobaczyć na ekranie komputera, a także wybrać łazienkę i zajrzeć do pokoi oraz kuchni, a nawet sprawdzić, jak będzie wyglądał dom o różnych porach dnia. Konfiguracji towarzyszy także wstępna wycena modyfikowanego projektu.

Ekologia jest ważna

Domy Family, bez względu na wybrany przez inwestora sposób ogrzewania, są domami energooszczędnymi, zużywają od 40 do 70 kWh/m2 na rok. Dzieje się tak dzięki niezwykłej dbałości o zewnętrzną warstwę domu oraz przemyślanej pod względem oszczędzania energii konstrukcji samego budynku.

Konstrukcja domu wykonana jest z drewna klejonego KVH, suszonego komorowo, a wewnątrz stosowana jest płyta gipsowo-włóknowa, dzięki której dom jest bezpieczny i ekologiczny. Płyty Fermacell zapewniają wysoką jakość, ochronę przeciwpożarową oraz izolację cieplną, mają także wysoką izolacyjność akustyczną, są bezpieczne dla zdrowia i neutralne ekologicznie. Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła zapewnia ciągły dopływ świeżego powietrza – nieprzyjemne zapachy i dwutlenek węgla są skutecznie usuwane z domu, a kurz i pyłki z zewnątrz nie przedostają się do środka, co wpływa na komfort życia w domu.

Standardowo domy Family wyposażono w energooszczędne pięciokomorowe okna PCV z trzyszybowym pakietem o doskonałych parametrachakustycznych sprawiających, iż wnętrze domu pozostaje ciche, nawet przy hałaśliwym otoczeniu.

Podstawą energooszczędności domów Family jest 100-procentowa szczelność budynku, uzyskano ją między innymi dzięki ciągłości paroizolacji. Specjalne wiatroszczelne systemowe puszki elektryczne oraz manszety z EPDM-u w miejscach przejść przewodów elektrycznych zapobiegają utracie ciepła.

W domach firmy Danwood stosowane są najnowsze rozwiązania z dziedziny techniki grzewczej takie jak pompy ciepła, systemy solarne, które dopełniają całości razem z przegrodami zewnętrznymi oraz 100-procentową szczelnością domu i wentylacją mechaniczną. Zastosowanie rekuperatora, który wchodzi w skład instalacji wentylacyjnej pozwala odzyskać od 60% do 80% ciepła zawartego w usuwanym powietrzu. Rozwiązania te dają realne oszczędności związane z niskimi kosztami eksploatacji domów, odczuwalne co miesiąc przy płaceniu rachunków.

Czas i cena mają znaczenie

Istotną zaletą domów prefabrykowanych jest krótki czas budowy. Po około 8–12 tygodniach od rozpoczęcia budowy, rodzina może wprowadzić się do własnego domu wykończonego „pod klucz”. Domy marki Danwood można bez problemu stawiać zimą, ponieważ sucha technologia produkcji nie wymaga użycia wody na placu budowy i jeśli tylko fundament zostanie zalany przed mrozami, pozostałe prace można wykonać nawet  w mroźne dni. Nie bez znaczenia jest również cena domu z serii Family, która w zależności od metrażu kształtuje się od 238 200 do 356 200 złotych brutto. Dodatkowo domy mają 30–letnią gwarancję na konstrukcję.

Previous Rewolucja nadeszła: Kaldewei Xetis na rynku
Next Myloview - nowoczesne koncepcje dekoracji wnętrz

Może to Ci się spodoba

Plan budowy 0 Comments

Jak wykorzystać skrzynie drewniane?

Mogłoby się wydawać, że tak surowy i prosty produkt ma niewielkie zastosowanie. Skrzynie drewniane kojarzą nam się głównie z przewozem owoców i butelek. Nic jednak bardziej mylnego. Coraz częściej, z

Budowa domu 0 Comments

Kotwy do betonu – czy warto z nich korzystać?

Wzrasta zainteresowanie takimi właśnie produktami. Kiedy stosuje się kotwy do betonu? Po co się to w ogóle robi? Jakie mamy rodzaje tych produktów? Poznaj kilka najbardziej istotnych informacji, które są

Budowa domu 0 Comments

Narzędzia diamentowe o najwyższym standardzie: gdzie takich szukać?

Nikomu nie trzeba chyba tłumaczyć, że jakość wykorzystywanych narzędzi, przekłada się także na jakość i komfort pracy. Trwałość, solidność, a jednocześnie prostotę użytkowania, docenią nie tylko fachowcy, ale i majsterkowicze-amatorzy.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!