Tiny House – mały metraż, dużo szczęścia
Wbrew pozorom, nie tylko duży dom zapewnia idealne warunki do życia. Świetnie pokazują to mikrodomki, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem ze strony osób marzących o niezależności i mieszkaniu w pięknej okolicy. Mały metraż wcale nie jest tu ograniczeniem – wręcz przeciwnie, daje całkiem nowe możliwości.
Jak wygląda mikrodomek?
Tiny House liczy sobie 20,5 m2 powierzchni użytkowej, z czego 6 m2 zajmuje antresola przeznaczona na wygodną sypialnię. Dolna część bardzo przypomina standardową powierzchnię mieszkalną – to część wypoczynkowa połączona z kuchnią, skąd przechodzi się do łazienki, mijając jeszcze po drodze wydzielony kącik do pracy. Do przechowywania rzeczy służy sprytnie urządzony schowek, książki można ustawić na oddzielnej półce, a w kuchni znalazło się miejsce na dwupalnikową płytę indukcyjną, zmywarkę, lodówkę, zlewozmywak, piekarnik.
Wodę użytkową dostarcza pojemny zbiornik umieszczony w łazience. Zamiast klasycznego wc jest nowoczesna toaleta samospalająca, prócz tego łazienka jest wyposażona w umywalkę z lustrem oraz kabinę prysznicową. W wersji premium pojawia się jeszcze instalacja fotowoltaiczna, system SMART, dodatkowy zbiornik na szarą wodę, wzmocniona izolacja. Za sprawą tych udogodnień mikrodomek jest w pełni samowystarczalny i nadaje się do zamieszkania także zimą.
Duże oszczędności i większa swoboda
Ze względu na swoje gabaryty, mikrodomek nie wymaga pozwolenia na budowę. Ponadto jest to konstrukcja mobilna – Tiny House powstaje na solidnej, wytrzymałej przyczepie, dzięki czemu całą konstrukcję można przewieźć po prostu samochodem. Do transportu mikrodomku niezbędny będzie pojazd o dopuszczalnej masie przyczepy 3.5 tony, natomiast kierowca musi posiadać prawo jazdy kategorii B+E.
Mikrodomek jest w przystępnej cenie – płaci się za niego znacznie mniej niż za mieszkanie w bloku czy budowę tradycyjnego domu. Oszczędności są także na mniejszych opłatach za media, a ponieważ dom ma ograniczony metraż, powstrzymuje to lokatorów przed kupowaniem drogich, zbędnych rzeczy. Po stronie plusów jest jeszcze wspomniana mobilność. W Tiny House można zamieszkać nad morzem, w górach, w lesie lub w jakimkolwiek innym miejscu, a wybranej lokalizacji nie trzeba przed ustawieniem domku specjalnie dostosowywać – konstrukcja jest bardzo stabilna, wspomagana przez cztery podpory.
Może to Ci się spodoba
Montaż konstrukcji stalowej – w halach przemysłowych
Konstrukcje stalowe są nie tylko szybsze w montażu, ale także tańsze niż tradycyjne metody budowy w przemyśle. W razie potrzeby można je łatwo rozbudować i najczęściej wykorzystywane są w magazynach
Polacy podchodzą konserwatywnie do budowy domów
60 proc. domów budowanych jest na terenach wiejskich, kolejne 15 proc. – w miastach średniej wielkości. Najwięcej nowych inwestycji w ubiegłym roku przybyło w województwach mazowieckim, śląskim i dolnośląskim. Najczęściej wybierany jest metraż w przedziale
Jaka podłoga do kuchni? Które materiały sprawdzą się najlepiej?
Podłoga w kuchni obok walorów estetycznych powinna mieć przede wszystkim odpowiednią funkcjonalność. Odporność na wilgoć, łatwość w utrzymywaniu czystości, spora wytrzymałość – te cechy opisują materiały stosowane na podłogach kuchennych.
Zostaw odpowiedź
Only registered users can comment.
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!